Program


Youssou N'Dour

Youssou N'Dour

A szenegáli Youssou N'Dour nemcsak hazája, de általában az afrikai zene egyik legnagyobb hatású alakja, aki nagy befolyást gyakorolt arra, hogy a nyugati világban ismertté váljanak olyan afrikai stílusok, mint a mbalax és a wolof music. Mi több, előbbit, ezt a szenegáli tánczenét ő maga fejlesztette tökélyre, és rajta keresztül jutott el Peter Gabrielig és Paul Simonig, onnan meg a…  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. november 8. kedd, 20:00

Ezúttal legutóbbi lemezével tér vissza, amely - mily meglepő - a Mbalax címet viseli.

Persze Youssou N'Dournak, ennek a lenyűgöző tenornak nem kellett visszatérnie gyökereihez, hiszen mindig is közel maradt azokhoz. Az anyai ágon griot, azaz nyugat-afrikai történetmesélő-énekes családi hagyományokba beleszületett, de azokat modern formában folytató zenész saját és hazája zenei hangzásvilágát is folyton fejlesztette, alakította. Már kisgyerekként énekelt a korszak legnépszerűbb zenekarában, a Star Bandben, majd megalapította saját együttesét, az Étoile de Dakart, amely a nyolcvanas évek elején kettészakadt, és N'Dour a Super Étoile de Dakarral már nemcsak megújította hazája zenéjét, de nemzetközileg is ismertté tette azt. Nagy hatással volt nyugati popsztárokra, akik meg őt emelték a nemzetközi popzenei körforgásba, Magyarországon is így járt először 1988-ban a Human Rights Now! turnén. A kilencvenes években már világslágert jegyzett Neneh Cherryvel (7 Seconds), de nem csak ez alapján illik ismerni, hiszen ő az egyik legnagyobb becsben tartott zenész, aki erre számos nagyszerű albummal szolgált rá. Ezek sorába illeszkedik a kulturális sokszínűségről szóló 2021-es Mbalax, amely óda az eddig ismert Afrikához, a jelen történeteivel és egy jobb jövő reményével.

Ajánlatunk


zenés játék két részben

Otto Hahn német kémikus éppen a Nobel-díj átvételére készül 1946-ban Stockholmban. Pár órával a ceremónia előtt szállodai lakosztályába betoppan Lise Meitner osztrák-svéd fizikus. Nyolc éve nem látták egymást. Akkor menekült a tudós nő zsidó származása miatt Svédországba. Előtte harminc évig a legközelebbi munkatársak és a legbizalmasabb barátok voltak Berlinben. Az atommaghasadás felfedezése fűződik a nevükhöz. Csakhogy a Nobel-díjat ezért az eredményért 1944-ben Hahnnak ítélték oda...

Robert Icke: Oidipusz Fordította: Upor László

Ajánló


Ezen az estén az író a színész testét ölti magára.

Évnyitó vagy szülői értekezlet? Napközi ügyelet és portfólió készítés? Mit tegyünk, ha a tanár kollégák játszmákba hajszolják egymást és visszaélnek…

Schiller szenvedélyektől szétrobbanó darabjában örök ellentétpárok csapnak össze: a kötelesség és a szabadság, a hatalomvágy és az erkölcsi tisztaság, a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!