Program


Úriemberek (The Gentlemen, Guy Ritchie, 2019) - Very British – Szatírák és groteszkek / MÜPAMOZI

Úriemberek (The Gentlemen, Guy Ritchie, 2019) - Very British – Szatírák és groteszkek / MÜPAMOZI

Martin McDonagh filmje Erőszakik címmel futott a magyar mozikban. A cím valami butuska bohózatot sejtetett, noha az In Bruges különleges film: a dráma, a krimi és a vígjáték szétválaszthatatlan elegye.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Monday, October 25 2021 7:00PM

MÜPAMOZI: Very British - Szatírák és groteszkek
Erőszakik (In Bruges; 2008)
rendező: Martin McDonagh

Martin McDonagh filmje Erőszakik címmel futott a magyar mozikban. A cím valami butuska bohózatot sejtetett, noha az In Bruges különleges film: a dráma, a krimi és a vígjáték szétválaszthatatlan elegye.

Ez nem különösebben meglepő azok számára, akik már ismerik Martin McDonagh drámaírói munkásságát, ugyanis az ír-brit szerző a kortárs dráma egyik legkülönlegesebb figurája. Magyarországon is több darabját játszották (A kripli, Vaknyugat, Párnaember stb.), másrészt ő a rendezője a hét Oscar-díjra jelölt Három óriásplakát Ebbing határában című filmnek.
Egy félresikerült akció miatt a gengszterfőnök Bruges-be száműzi az ügyben vétkes fiatal gengsztert. És mellé rendel egy hajlottabb korú gazembert. Bruges a helyszíne és bizonyos fokig a kiváltója azoknak a történéseknek, amelyek alapvetően megváltoztatják az ő életüket. Meg másokét is. A bizarr, olykor véres történések ellenére az In Bruges az érzelmek, a szenvedélyes emberi viszonylatok filmje. És nagyon-nagyon szokatlan érzéseket képes ébreszteni nézőiben, hiszen hajlamosak vagyunk arra, hogy a sztori alapján azonnal műfajba soroljuk a filmet. Ilyenkor előre eldöntjük, mit is fogunk látni. Csakhogy Martin McDonagh alkotása valahogy mindig más oldalát mutatja. Amikor belefeledkeznénk a karácsonyra készülő város idilljébe, a történet átfordul krimibe, amikor a krimit készülünk megfejteni, szerelmi történetbe. Az érzelmes pillanatokat kegyetlen képsorok váltják, a szerelmet a bánat, a könnyeket a nevetés. Szóval az élmény is egyedi. És besorolhatatlan.

Angol nyelven, magyar felirattal.
A vetítést megelőző és az azt követő beszélgetés magyar nyelven zajlik.

házigazda: Réz András

Our offer


Maksim Mrvica a zenekarával érkezik, vonósok, ütősök és fúvósok is közreműködnek a show-ban. Az estét különleges fények és videóeffektusok teszik még izgalmasabb. (esőnap: július 18.)

Arcane zenéje szimfonikus zenekar előadásában – Budapesten! Az Arcane világa lenyűgözte a rajongókat szerte a világon nemcsak lélegzetelállító animációjával, hanem mély történetével és felejthetetlen zenéjével is. Most egy különleges alkalom nyílik arra, hogy ezt a zenei jelenséget élőben is átélhesd – egy szimfonikus zenekar előadásában!

Suggestions


a Kőszegi Várszínház és Bartók Kamaraszínház vendégjátéka esőnap: augusztus 10. (vasárnap)

(esőnap: augusztus 31.) Műsoridő: 150 perc (1 szünettel)

Jean Poiret és Georges Lautner forgatókönyvéből készült 1984-ben a francia filmgyártás egyik legnagyobb sikere Sophie Marceau és Jean-Paul Belmondo főszereplésével.…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.