Program


Tabajdi Ádám, Schallinger-Foidl Artúr, Kristófi László és Kaposi Brúnó - A Zeneakadémia műhelyei-

Tabajdi Ádám, Schallinger-Foidl Artúr, Kristófi László és Kaposi Brúnó - A Zeneakadémia műhelyei-

A Doktori Iskola orgonista hallgatóinak koncertje

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Friday, February 03 2023 7:30PM

Sosztakovics: Ünnepi nyitány, op. 96 (Tabajdi Ádám orgonaátirata)
Mendelssohn: Variations sérieuses, op. 54 (Reitze Smith orgonaátirata)
Tabajdi Ádám (orgona)
J. S. Bach: c-moll passacaglia, BWV 582
Reger: Tizenkét darab, op. 59 – 12. Te Deum
Schallinger-Foidl Artúr (orgona)

SZÜNET

Albéniz: Spanyol szvit, op. 47 – 5. Asturias (Kristófi László orgonaátirata)
Liszt: Zarándokévek, Első év: Svájc – 6. Obermann völgye (Johannes Geffert orgonaátirata)
Kristófi László (orgona)
Duruflé: Szvit, op. 5
Kaposi Brúnó (orgona)

Hans Koessler a magyar zenetörténet-írás egyik megkerülhetetlen alakja, nevét azonban szinte kizárólag egyetlen kontextusban emlegetik: ő volt ugyanis a századforduló zenésznemzedékének, köztük Dohnányinak, Bartóknak és Kodálynak a zeneszerzéstanára. Arról viszont jóval kevesebb szó esik, hogy az orgonaművész Koesslert eredetileg orgonatanárnak és kórusvezetőnek hívták meg a Zeneakadémia 1882-ben elindított orgona szakára, ahol olyan művészek köszönhették neki képzettségüket és pályafutásukat, mint Antalffy-Zsiross Dezső, Hammerschlag János és Zalánfy Aladár. Az orgonistaképzés jelentősége azóta sem csökkent az intézményben, ahol a diákok – köztük a doktoranduszok is – 2018 óta egy kivételesen nagyszerű hangszeren, a Nagyterem nemrég újjáépített Voit-orgonáján mutathatják be a tudásukat, azon az instrumentumon, amelynek eredeti változatát éppen a Koessler-tanítvány Antalffy-Zsiross szólaltatta meg először 1907. május 15-én.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Our offer


Taking the stage at Müpa Budapest on this evening will be the creative spirit Philippe Herreweghe joined by the world-famous workshops he founded: the Collegium Vocale Gent and the Orchestre des Champs-Elysées.

Pursuing happiness, love and affection through countless adventures across this great wide world, but still eventually finding a final peace in the arms of his beloved, Peer Gynt is one of the most complex characters in 19th-century drama. The challenges of staging and absorbing the play are always exceptional tests of strength for the director and the audience.

Van a Bajza utca sarkán egy kis palota. A józsefvárosi Nagytemplom utcai bérházban pedig izgatott a készülődés. Pünkösdi Kató színinövendék a Csókos asszony címszerepét játssza. Ünneplik őt meg eljegyzését Dorozsmay Pista zeneszerzővel. A vőlegény azonban átmulatja az éjszakát, zálogba csapja a jegygyűrűket, és megszökik Rica Macával. A botrányos megcsalatás után érkezik Tarpataky báró, a híres mecénás. Katónak pedig dönteni kell: palota és gazdagság, csillogással kecsegtető siker vagy a szegényes bérházban eltöltött élet boldogságra vágyakozva. Zerkovitz Béla egyik legnépszerűbb, örökzöld, operettje csupa humor, szenvedély, szerelem, színház a békebeli Pestről, amikor olyan slágerek csendülnek fel többek között, mint az Asszonykám, adj egy kis kimenőt, az Éjjel az omnibusz tetején, a Gyere, te nímand, a Mi, muzsikus lelkek, valamint a műfaj és a darab emblematikus dala, a Van a Bajza utca sarkán... kezdetű sláger.

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.