
Szevasz Tamás! - Cseh Tamás születésnapján, a Magyar Kultúra ünnepén
Január 22-e, a Magyar Kultúra Napja, Cseh Tamás születésének évfordulója.
more
Január 22-e, a Magyar Kultúra Napja, Cseh Tamás születésének évfordulója.
more
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Saturday, January 20 2024 7:00PM
A Kolibri Színházban régi barátai és egykori zenésztársai közreműködésével a január 20-án megtartandó emlékesten az Ad Libitum zenekar – Novák János, Darvas Benedek, Márta István, Kecskeméti Gábor és Tóth Tamás – ad koncertet, közreműködik Cseh András. A Petőfi Irodalmi Múzeum - Cseh Tamás Archívum anyagából eredeti filmkockákon jelenik meg köztünk Tamás.
Közel ötven éve már, hogy Cseh Tamás és Bereményi Géza elhatározták, hogy az addig már két éve írt titkos dalaikkal bemutatkoznak a 25. Színházban. Az 1973 márciusában „Dal nélkül” címmel tartott esten Cseh Tamást Márta István, Novák János és Kecskeméti Gábor kísérte, akik ekkor vették fel az Ad Libitum nevet. A kolibri színházbeli koncerten az együtteshez később csatlakozó Tóth Tamás is játszik, valamint közreműködik a színház zenei vezetője, Darvas Benedek. Emellett a közönség igazi ritkaságnak számító, eredeti filmfelvételeket láthat Cseh Tamásról, amely a Csengery utcai közös próba helységben, Dr. Novák Emil lakásában készült. A felvételen Másik János, Novák János, Márta István és Kecskeméti Gábor együtt improvizál Cseh Tamással.
„Állj itt, Tamás
és mutasd azt, hogy mi a legjobb a keserves, múlékony időben –
a változás
A változást,
azt mutatod minekünk, hogy itt állsz
Szevasz Tamás
Szevasz Tamás”
(Bereményi Géza-Novák János: Szevasz Tamás)
A Cseh Tamás emlékestet 2024. január 20-án, szombat este 7 órakor rendezzük meg a Kolibri Színházban.
szellemi és nyelvi bravúrokkal teli családtörténet Az előadás 12 éven felüli nézőinknek ajánljuk!
A nagyszabású musicalt, amelyben a Halál lép elő főszereplővé, az egyik legnépszerűbb zenés színházi darabként tartják számon, 1992 óta hódít világszerte töretlen sikerrel.
Sahriár király szíve kővé dermedt – árulás és fájdalom zárta börtönbe a lelkét. Amikor elé vezetik Seherezádét, a rabnőt, minden megváltozik. A lány, hogy életét mentse, mesélni kezd.
Wayne Eagling – Tamás Solymosi / Pyotr Ilyich Tchaikovsky THE NUTCRACKER Fairy-tale ballet in two acts
Giacomo Puccini TURANDOT Opera in three acts, two parts in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles
Follemente Italian romantic comedy, 97 min, 2025 in Italian with Hungarian subtitles
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.