
Sémáink fogságában - Vágyi Petra előadása Budapesten
Vágyi Petra, klinikai szakpszichológus, sématerapeuta.
Vágyi Petra, klinikai szakpszichológus, sématerapeuta.
Mindenkinek vannak sémái, életében ismétlődő, nemkívánatos mintázatai. Ezek a gyermek- és serdülőkorban alakulnak ki, kisebb-nagyobb mértékben sérült, kielégítetlen alapszükségletek nyomán. Ezek a sérülések és hiányok meghatározzák azt, ahogyan önmagunkra és a világra tekintünk, bizonyos területeken átszínezik, eltorzítják a valóságérzékelésünket.
Az előadás bemutatja a módszer elméletét és segít beazonosítani saját sémáinkat, hogy aztán tudatosan elkezdhessünk függetlenedni a sémavezérelt működéstől. A cél az, hogy minél inkább megerősítsük egészséges felnőtt énünket, aki rálát arra, hogy mi történik benne, és képes változtatni.
A Várkert Műhelyben a Miniakadémia foglalkozásvezetőivel csupa olyan technikát próbálunk ki, amelyre iskolai vagy otthoni környezetben nincs lehetőség!
Szily László Beírás című művéből Deres Péter, Lukács Miklós, Simon Kornél: Apák a padban, avagy Túlélőkalauz szülőknek
55' Performatív installáció 16+ Az előadás alatt a nézők szabadon mozoghatnak a térben. Triggerek: füst, vaksötét, erős hanghatások.
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.