program


Ősi Magyarország: A magyar őstörténelem és őstudás 11 tudományág összegzése és egybevetése alapján

Ősi Magyarország: A magyar őstörténelem és őstudás 11 tudományág összegzése és egybevetése alapján

Előadó: Grandpierre Attila

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Torsdag, 08. Juni 2023 18:00

Előadó: Grandpierre Attila magyar fizikus, csillagász. Korábban a Magyar Tudományos Akadémia Konkoly Thege Csillagászati Kutatóintézetének tudományos főmunkatársa. Egyetemi doktor (1977, Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar), a fizikai tudományok (csillagászat) kandidátusa (1984, Magyar Tudományos Akadémia), az MTA köztestületének tagja.Hogyan oszlathatjuk el az őstörténetünket elfedő homályt? Az ősi krónikákat hiteltelenné tették, felszámolták történelemképünk eddigi alapját. A történelem elfogulatlanul megmaradt társtudományaihoz fordultunk: ezek a természetföldrajz, az antropológia, a genetika, a régészet, a genetika, a fémművesség története, a nyelvtörténet, a népzenetörténet, a népmesetörténet. A témák elismert szakértőivel együttműködve összevetettük az ezen tudományágak főbb eredményeit szakértők által jóváhagyott módon összefoglaló térképeket. Megdöbbentő módon ezek a térképek egybeestek, feltárták a 40 000 éves élet-, közösség- és természetközpontú eurázsiai őstörténelmet, a 7700 éves Ősi Európa civilizációt, a szkíta-hun-magyar, a mezopotámiai és a kínai civilizáció szerves rokonságát. Az ősi civilizáció világnézetének értelmezésében arra az átfogó természettudományra támaszkodtunk, amely egyesítette az anyag, az élet és az értelem tudományát, és világos képet adott a Világegyetem lényegéről. A Világegyetem lényegének ismerete lehetővé tette az őstörténelem jelképrendszerének felfedezését, és kulcsot adott az őskori tudásrendszer megértéséhez. A témában született két könyv, az Ősi Magyarország és A Selyemút őstörténete című könyvek 72 színes térképet és 63 színes fényképet tartalmaznak.

Aktuelt


A Margitszigeti Színház minden évben nagyszabású eseménnyel ünnepli meg a Nemzeti Összetartozás Napját. A nemzeti összetartozás napja az 1920-as trianoni békeszerződés aláírásának évfordulójára emlékező, június 4-ére eső nemzeti emléknap Magyarországon, melyet 2010. május 31-én iktatott törvénybe az Országgyűlés.

Boris Eifman / ifj. Johann Strauss A PYGMALION-HATÁS Balett két felvonásban

Vincze Balázs művészeti vezető, rendező-koreográfus jól ismeri a polgári színházi hagyományokat kedvelő táncrajongók ízlését, kiválóan alkalmaz táncszínpadra ismert és közkedvelt irodalmi klasszikusokat. Nagyszerű arányérzékkel teszi követhetővé a cselekményt a tánc nyelvén. Klasszikus alapokra épülő kortárs koreográfiája különleges és látványos, szakmailag magas színvonalú, mégis befogadható és közönségbarát.

PÅ PLAKATEN


Molnár Ferenc vígjátéka egy furcsa szerelmi négyszög története ironikus, szívfacsaró mese.

"Az improvizációval és interaktivitással fűszerezett, porcukor illatú estén felülünk az érzelmi hullámvasútra, és hősünkkel együtt fejest ugrunk egy különös kalandokkal…

Rudi van Dantzig – Toer van Schayk / Pjotr Iljics Csajkovszkij A HATTYÚK TAVA Klasszikus balett három felvonásban

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.