Program


Oláh Vilmos, Fenyő László és Prunyi Ilona - Kamarazene karnyújtásnyira

Oláh Vilmos, Fenyő László és Prunyi Ilona - Kamarazene karnyújtásnyira

Prunyi Ilona és kiváló vonós partnerei, Oláh Vilmos és Fenyő László kalauzolásával a romantikus stílus különféle arcaira és korszakaira csodálkozhatunk rá ezen a hangversenyen. Mendelssohn 1842-ben keletkezett, életvidám D-dúr cselló-zongora szonátájában az áradó dallamok és a kifejező líraiság mellett még a világos, klasszikus szerkesztésmód figyelhető meg, a lassú tétel koráljával pedig a szerző példaképét, Bachot idézi meg.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. október 14. csütörtök, 19:00

Kamarazene karnyújtásnyira
Oláh Vilmos, Fenyő László és Prunyi Ilona A Zeneakadémia saját szervezésű programja

Mendelssohn: 2. (D-dúr) cselló-zongora szonáta, op. 58
Csajkovszkij: Tizennyolc darab, op. 72 – 3. Tendres reproches
Csajkovszij: Románc, op. 5
Csajkovszij: Tizennyolc darab, op. 72 – 8. Dialógus
Csajkovszkij: Két darab, op. 10 – 2. Humoreszk

SZÜNET

Sinding: 3. (C-dúr) zongoratrió, op. 87

Oláh Vilmos (hegedű), Fenyő László (cselló), Prunyi Ilona (zongora)

Prunyi Ilona és kiváló vonós partnerei, Oláh Vilmos és Fenyő László kalauzolásával a romantikus stílus különféle arcaira és korszakaira csodálkozhatunk rá ezen a hangversenyen. Mendelssohn 1842-ben keletkezett, életvidám D-dúr cselló-zongora szonátájában az áradó dallamok és a kifejező líraiság mellett még a világos, klasszikus szerkesztésmód figyelhető meg, a lassú tétel koráljával pedig a szerző példaképét, Bachot idézi meg. Csajkovszkij ezután felcsendülő rövid zongoradarabjai az érett romantika remekművei – mindegyik egy-egy külön érzelmi világba enged bepillantást. Végül valódi csemegének ígérkezik Christian Sinding (1845–1941) zongorás triója 1908-ból – a norvég születésű zeneszerző Lipcsében épp a Mendelssohn által alapított Konzervatóriumban tanult, és élete nagy részét Németországban töltötte. Stílusa – mely igen egyéni – leginkább Wagner és Liszt zenéjében gyökerezik, és a későromantika nagy mesteréhez, Richard Strausshoz áll talán legközelebb.
 
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Támogató:

A koncert a Kormány 1290/ 2020. (VI. 5.) Korm. határozata alapján a kulturális intézmények által képviselt terület koronavírus világjárvány okozta gazdasági nehézségeinek enyhítése érdekében született támogatással valósul meg.

Ajánlatunk


Frank Wildhorn musicalje és Homonnay Zsolt rendezése a nő örök, csábító szenvedélyességét, a férfi és a nő ösztönös és csillapíthatatlan vonzalmát tárja a közönség elé, 21. századi, extravagáns környezetben.

A művész pályafutásának 30 éves évfordulóját ünnepli idén és a jubileumi turnéja keretében dupla koncertet ad Budapesten!

A musicalben árva gyerekek egy csapata kószál a háborús front kellős közepén. Egy békés hajlékra vágynak, ahová behúzódhatnak éjszakára. És természetesen egy jó falatra. Ha nem kapnak ételt, akkor elcsenik maguk. De ugyan ki tudna haragudni rájuk? Csak túl akarják élni a háborút. Ma, amikor milliók kényszerültek elhagyni otthonukat, ez is döbbenetesen ismerős üzenet.

Ajánló


Janikovszky – lánykori nevén Kucses – Éva tizenkét és tizennyolc éves kora között, 1938-tól 1944-ig vezette a naplóját. Negyedik naplófüzetének…

Händel: Il delirio amoroso, HWV 99. (koncertmester: Sergey Malov) Debussy: Syrinx - Előadja: Pivon Gabriella - fuvola Stravinsky: Apollón Musagete…

Mindenkivel megeshet – mármint ha nő, és elmúlt annyi...

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!