Program


kamara.hu/2 – Levélbeszélgetés - kamara.hu – Saját szoba -

kamara.hu/2 – Levélbeszélgetés - kamara.hu – Saját szoba -

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. november 18. péntek, 19:00

Levélbeszélgetés 1.
Clara Schumann és Robert Schumann művei
Csővári Csilla (ének), Baráti Kristóf (hegedű), Simon Izabella, Várjon Dénes (zongora)
Huszárik Kata, Ficza István (próza)
Brahms: 1. (G-dúr) hegedű-zongora szonáta, op. 78
Baráti Kristóf (hegedű), Várjon Dénes (zongora)

SZÜNET

Levélbeszélgetés 2.
Fanny Mendelssohn és Felix Mendelssohn-Bartholdy művei
Csővári Csilla (ének), Simon Izabella, Várjon Dénes (zongora)
Huszárik Kata, Ficza István (próza)
Schubert: 14. (d-moll) vonósnégyes, D. 810 („A halál és a lányka”)
Engegård Vonósnégyes: Arvid Engegård, Laura Custodio Sabas (hegedű), Juliet Jopling (brácsa), Jan Clemens Carlsen (cselló)

Szerkesztő, dramaturg, rendező: Simon Izabella

A Zeneakadémia kamarazenei fesztiválja – melynek művészeti vezetői Simon Izabella és Várjon Dénes, fellépői pedig a nemzetközi és a hazai zenei élet legjobbjai – minden alkalommal egy-egy irodalmi művet állít a középpontba, a zenei programok pedig több szálon kapcsolódnak a könyvhöz. Ezúttal Virginia Woolf Saját szoba című esszékötete adja a szerkesztés alapját. Woolf könyve a női alkotók önállóságáról, függetlenségéről szól, ennek megfelelően kapnak hangsúlyt a hölgyek a felhangzó darabok szerzői és előadói között is. A második koncerten egy-egy férfi-női házaspár és testvérpár kapcsolata elevenedik meg műveiken, levelezéseiken és naplóbejegyzéseiken keresztül, de megismerkedhetünk a két asszony apjával, akik szintén fontos szerepet töltöttek be lányuk művészi pályájának alakulásában, valamint a női alkotók sorsával a 19. századból. A muzsikusokhoz két színművész, Huszárik Kata és Ficza István is csatlakozik, a teljes előadást pedig az ötlet megálmodója, Simon Izabella állítja színpadra és rendezi meg. A Schumann család életébe pontosan addig kapunk bepillantást, amíg fel nem tűnik az ifjú Brahms – ekkor szólal meg a G-dúr szonáta, ami Clara kedvenc darabja volt a szerzőtől. Felix Mendelssohnról köztudott, hogy fiatalon érte a halál, kevésbé ismert tény azonban, hogy csupán fél évvel előtte hunyt el három évvel idősebb nővére. A második levélbeszélgetésben Schubert vonósnégyesével Fanny váratlan halálának állít emléket az est.

RENDEZŐ:Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


A történetben egy maréknyi árva gyerek kószál a háborús front kellős közepén biztonságra, hajlékra és élelemre vágyva. Céljuk a túlélés, kilátásaik azonban nem túl biztatóak. Útjuk során nemcsak ellenséggel, de jóakarókkal is találkoznak, akik segítenek meglátni az emberséget a legembertelenebb időkben is. Hűség, barátság, bátorság csak néhány a megszerzett kincsek közül, amikre bukkannak kis hőseink, valahol Európában vándorolva. A Valahol Európában az azonos című film musical-adaptációja, ami színházunk egykori igazgatója, Korcsmáros György írói örökségét is őrzi.

A februári koncert után májusban Brahms újabb két magyar tánca, egy kihívást jelentő versenyműve és mélységeket megjáró szimfóniája kerül a Fesztiválzenekar műsorára.

A musicalben árva gyerekek egy csapata kószál a háborús front kellős közepén. Egy békés hajlékra vágynak, ahová behúzódhatnak éjszakára. És természetesen egy jó falatra. Ha nem kapnak ételt, akkor elcsenik maguk. De ugyan ki tudna haragudni rájuk? Csak túl akarják élni a háborút. Ma, amikor milliók kényszerültek elhagyni otthonukat, ez is döbbenetesen ismerős üzenet.

Ajánló


Tizenkét embernek kell döntenie egy ember sorsáról: bűnös vagy nem bűnös. De hogyan hozhat egyhangú döntést, hogyan találhatja meg a…

40 évvel első szegedi előadása után visszatér az István, a király!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!