Program


Iveta Apkalna és Boldoczki Gábor kamaraestje / Előhang 18:30

Iveta Apkalna és Boldoczki Gábor kamaraestje / Előhang 18:30

A lett Iveta Apkalna korunk egyik legünnepeltebb orgonaművésze, aki hazájában folytatott tanulmányai után Angliában és Németországban is képezte magát, s ma a világ minden táján elragadtatottan hallgatják játékát. Boldoczki Gáborról pedig elég annyit mondani: a földkerekség egyik legjobb trombitása, univerzális művész.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. május 7. kedd, 19:30

Iveta Apkalna és Boldoczki Gábor kamaraestje

Műsor:
J. S. Bach-Dupré: „Wir danken dir, Gott, wir danken dir” (Tanácsválasztási kantáta), BWV 29 - I. Sinfonia (orgonaátirat)
Stanley Friedman: Solus - fanfár
Enescu: Legenda (átirat trombitára és orgonára)
Szofija Gubajdulina: Hell und Dunkel
Eötvös Péter: Echo - magyarországi bemutató
J. S. Bach: c-moll passacaglia, BWV 582
Vivaldi: Andromeda Liberata (serenata), RV Anh. 117 - „Sovvente il sole” (ária; átirat trombitára és orgonára)
Naji Hakim: Quatre Études-Caprices - III. Giocoso
Naji Hakim: Szonáta trombitára és orgonára

Milyen hangszer az orgona? Régi? Új? Komoly? Szórakoztató? És milyen zene illik hozzá? Barokk? Netán modern? És egyáltalán: billentyűs hangszer vagy fúvós? Végtére is billentyűi vannak - de sípjai is! És hogyan viselkedik, ha egy vérbeli fúvóssal, az érces hangú trombitával társítjuk? Olyan kérdések ezek, amelyekre mind választ kapunk korunk egyik legeredetibb és legtalálékonyabb orgonaművésze, Iveta Apkalna és hazánk trombitás megasztárja, Boldoczki Gábor izgalmasnak ígérkező közös estjén.

Nem túlzás azt állítani, hogy a Müpa orgonahangversenyei új korszakot nyitottak az orgonajáték magyarországi történetében. Korábban sokan úgy gondolhatták, az orgonaművek túlságosan komolyak és elvontak: parókás barokk zenetanárok írták ezeket a darabokat, amelyeket tenyérbe hajtott fejjel kell hallgatni. A Müpa orgonakoncertjein viszont kiderült, hogy az orgonairodalom csupa felfedezés, szín, játékosság, izgalom - és az is, hogy az orgona a modern zenéhez is illik, sőt mindenféle zenéhez! Ezen az estén az orgona többször társul a trombitával, izgalmas párost alkotva, de trombitaszólót és orgonaszólót is hallunk, a szerzők névsora pedig igen változatos: Vivalditól és Bachtól a 20-21. századig, George Enescu, Stanley Friedman, Szofija Gubajdulina, Naji Hakim és Eötvös Péter zenéjéig ível. A lett Iveta Apkalna korunk egyik legünnepeltebb orgonaművésze, aki hazájában folytatott tanulmányai után Angliában és Németországban is képezte magát, s ma a világ minden táján elragadtatottan hallgatják játékát. Boldoczki Gáborról pedig elég annyit mondani: a földkerekség egyik legjobb trombitása, univerzális művész, akinek olyan zeneszerzők komponáltak műveket, mint Krzysztof Penderecki vagy Fazıl Say.

Az előadást 18.30-tól Előhang címmel műismertető előadás előzi meg. További részletekről a koncert előtti hetekben a honlapunkon tájékozódhatnak.

orgona: Iveta Apkalna
trombita: Boldoczki Gábor

Rendező: Müpa

Ajánlatunk


Musicalvígjáték a félreértésekről és a válságon győzedelmeskedő szerelemről, melynek zenéjét a legnépszerűbb magyar előadók dalaiból válogattuk össze. Nyolc ember mulatságos és megható találkozása az online térben a pandémia idején. Sorsuk megváltozásához elég egy téves hívás, egy lelkisegély-szolgálat felkeresése vagy akár egy ételrendelés.

Ludovico Einaudi 2025-ben visszatér Magyarországra! Ne hagyja ki ezt az egyedülálló zenei élményt 2025. május 26-án, az MVM Dome-ban! Ludovico Einaudi különleges koncertje egy estére a zene, az érzelmek és a művészetek világába kalauzolja Önt. Vásárolja meg jegyét most, és legyen részese a csodának!

1940-ben a budapesti Operettszínházban bemutatóra készülődtek. Eisemann Mihály legújabb művét vitték színre, főszerepben Kiss Manyival. Az előadás elkezdődött és egyszer csak Kiss Manyi hangja töltötte be a teret: „Jaj de jó a habos sütemény…” Ugye, hogy ismerős? A szavakkal együtt rögtön bekúszik a dallam is. Eisemann darabja nem egy klasszikus operett, nincs hatalmas énekkara és tánckara. Amije viszont van, az a fülbemászó dallam és a magával ragadó történet Bán Sándor tenoristáról és az őt bálványozó bakfisokról.

Ajánló


A Fiúk különös tükröt tart elénk, amelyben látjuk a „Macsót”, a „Nárciszt” és a „Herkulest” is, így közelről tanulmányozhatjuk a…

Az ikonikus zenekar ezúttal egy nem mindennapi, különleges koncertre várja a rajongóit. (esőnap: június 22.)

Zenés válóok két részben – magyar slágerekkel a ’60-as évektől napjainkig

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!