Program


ENEMVÉ 3.2 - „… vakít, a pazar hevében e játék mély, vak örvényébe hull” - Várkert Irodalom

ENEMVÉ 3.2 - „… vakít, a pazar hevében e játék mély, vak örvényébe hull” - Várkert Irodalom

Idén már a harmadik évadot kezdte a Várkert Irodalom népszerű sorozata a Nagy Magyar Versek, azaz az ENEMVÉ. Három ismert színész - Petrik Andrea, Tompos Kátya és Vecsei H. Miklós, egy népszerű zenész – Járai Márk (Halott Pénz). Költészet és muzsika.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. október 27. kedd, 19:00

Világirodalmi klasszikusok magyarul, több hangon, sok szólamban. A legjobb magyar műfordítások, avagy amikor a fordítás jobb, mint az eredeti. Párbajok igékkel, főnevekkel. Irodalmi csataterek és mindenre elszánt költők hangnemmel, ritmussal, verslábakkal felvértezve. Októberben többek között Ady Endre, Térey János, Weöres Sándor, Varró Dániel, Petőfi Sándor, Nemes Nagy Ágnes, Kovács András Ferenc, Tandori Dezső, Pilinszky János, József Attila, Kányádi Sándor és Csoóri Sándor műveiből válogatunk.

Közreműködik: Petrik Andrea, Tompos Kátya és Vecsei H. Miklós színművészek

Zene: Járai Márk (Halott Pénz)

Szerkesztő-rendező: Seres Tamás

Közreműködik: Ugron Zsolna, író

Parkolási információk:

A jegy felmutatásával a parkolás ingyenes a Várkert Bazár mélygarázsában 3 óra időtartamra (behajtás a Szarvas tér felől), a szabad helyek függvényében. A garázsból való kihajtáshoz a jegyet az előadás jegypénztárában érvényesíteni szükséges!

 

Ajánlatunk


A Hamupipőke a világ egyik legismertebb története. Már az ókori Egyiptomban felbukkant, de kínai változata is ismert. Számtalan film és színpadi mű született belőle. A Budapesti Operettszínház Hamupipőkéje azonban nagyratörő, és minden eddigi feldolgozásnál komplexebb.

táncmesejáték 90 percben 13 tánciskola közel 300 tagja és profi táncművészek előadásában Karácsonyi vendégségbe várja barátait a 3 testvér. A legkisebb, Klára egy Diótörőt kap ajándékba, amin összevesznek testvérével, Misivel. A kislány álmában a gonosz Egérkirálynő és hadserege betör a szobába, de a hős Diótörő katona párbajra kényszeríti és legyőzi. Klára lovaggá üti hős megmentőjét, aki katonából herceggé változik. Útra kelnek a havas erdőn és a tengeren keresztül, hogy megérkezzenek a Diótörő birodalmába, a szépséges Csipkepalotába, ahol Cukorország lakói együtt ünneplik a herceg és Klára egybekelését.

A londoni utcák nyomorában élő koldusfiú és a paloták aranyfényében nevelkedő trónörökös egy napon egymás tükörképére ismer – és helyet cserélnek.

Ajánló


Magyarországi bemutató Az Erkel Színház előadása ELŐADÁSOK: 2026. augusztus 14., 15.,16., 20., 21., 22. tervezett esőnapok: augusztus 17., 18., 23.,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!