program


Dvořák: Hazám-nyitány/Saint-Saëns: V.zongoraverseny/Schumann: IV.szimfónia (Lucas Debargue&Concerto)

Dvořák: Hazám-nyitány/Saint-Saëns: V.zongoraverseny/Schumann: IV.szimfónia (Lucas Debargue&Concerto)

A Concerto Budapest soron következő hangversenyén a közönség két késő romantikus ritkasággal találkozhat, mindkettőben népi, sőt egzotikus ízekkel, hiszen Dvořák Hazám-nyitánya cseh dallamokat idéz meg, Saint-Saëns „egyiptomi” ragadványnévvel emlegetett zongoraversenyére pedig nemcsak a szerző luxori téli vakációja, de jávai, spanyol és közel-keleti zenék is hatottak.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Fredag, 21. Januar 2022 19:30

Dvořák: Hazám – nyitány, op. 62
Saint-Saëns: V. (F-dúr, „Egyiptomi”) zongoraverseny, op. 103
Schumann: IV. (d-moll) szimfónia, op. 120


Lucas Debargue zongora
Concerto Budapest
Vezényel: Takács-Nagy Gábor

A Concerto Budapest soron következő hangversenyén a közönség két késő romantikus ritkasággal találkozhat, mindkettőben népi, sőt egzotikus ízekkel, hiszen Dvořák Hazám-nyitánya cseh dallamokat idéz meg, Saint-Saëns „egyiptomi” ragadványnévvel emlegetett zongoraversenyére pedig nemcsak a szerző luxori téli vakációja, de jávai, spanyol és közel-keleti zenék is hatottak. A koncerten közelebbi ismerősünk Schumann IV. szimfóniája lesz, valamint a mindig energikus és lelkesítő karmester, Takács-Nagy Gábor.  
És akkor még nem beszéltünk az est szólistájáról, a még csak harmincegy éves francia pianistáról: Lucas Debargue bár „csak” negyedik helyen végzett 2016-ban a moszkvai Nemzetközi Csajkovszkij Versenyen, mindenki őt ünnepelte, valamint elnyerte a Moszkvai Zenekritikusok Díját is. Kalandos életpályája nem úgy alakult, mint az ünnepelt sztároké, hiszen nem zenészcsaládba született, aránylag későn, tizenegy évesen kezdett zongorázni, valamint irodalmi-művészetelméleti tanulmányok miatt néhány évre félbe is hagyta a zenetanulást. Most Saint-Saëns V. (F-dúr) zongoraversenyét játssza, amely annak ellenére ritkán hallható, hogy a bemutató idején nagy sikernek örvendett a közönség és a kritikusok körében is. A szerző, akit többek közt egyiptomi nyaralása ihletett, tengeri utazásként hivatkozott versenyművére. A darabot Dvořák Šamberk drámájához komponált Hazám című kísérőzenéjének leggyakrabban – bár nálunk még így is ritkán – előadott tétele, a cseh dallamokkal átszőtt nyitány, valamint Schumann drámai IV. szimfóniája keretezi.

Aktuelt


Claude Magnier legendás bohózatában Louis de Funès 13 év alatt több mint hatszázszor játszotta Barnier szerepét – amit filmen később Sylvester Stallone tett ismertté az egész világon.

Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva nagybátyja, Koppány is tömegeket gyűjt maga köré. István külföldi támogatással megszilárdíthatja a pozícióját, de a véres összecsapás elkerülhetetlen.

Vujity Tvrtko új estje rengeteg kalanddal, hatalmas optimizmussal és motivációval, valamint a legyőzhetetlenség erejével. Egy világgá ment riporter elképesztő élete és történetei, amelyekkel szeretné jobbá tenni mindenki életét! A Túl minden határon-est méltó folytatása a Föld minden pontjáról most Önökhöz érkezik!

PÅ PLAKATEN


Vincze Balázs művészeti vezető, rendező-koreográfus jól ismeri a polgári színházi hagyományokat kedvelő táncrajongók ízlését, kiválóan alkalmaz táncszínpadra ismert és közkedvelt…

A BALATURNÉ újabb állomása a balatonboglári Kultkikötőben.

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.