Program


Deja Vu

Deja Vu

A cselekmény egy elképzelt közösségi hely (talán egy kávézó) folyamatosan változó életét követi, a vendégekét éppúgy, mint az épületét, mely a történelem sodrában maga is átalakul, lepusztul és megújul. Az előadás a „déjà vu” hatásmechanizmusára épít.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. április 7. csütörtök, 19:00

Ari-Nagy Barbara – Bodor Johanna – Szabó Máté: DÉJÀ VU
történelem képekben sok zenével

Előadásunk Ettore Scola A bál című nagysikerű filmjének ötletét felhasználva arra tesz kísérletet, hogy néhány tipikus karakter és a korra jellemző zenék és táncok segítségével felidézze az utóbbi százhúsz év magyar történelmének szomorú vagy felemelő epizódjait. A cselekmény egy elképzelt közösségi hely (talán egy kávézó) folyamatosan változó életét követi, a vendégekét éppúgy, mint az épületét, mely a történelem sodrában maga is átalakul, lepusztul és megújul. Az előadás a „déjà vu” hatásmechanizmusára épít – ez az a mindenki által ismert, mégis nehezen szavakba önthető tapasztalat, amikor az az érzésünk, hogy valamit már átéltünk, valami már megtörtént velünk. Jelen esetben magába sűríti azt a kollektív déjà vu érzést is, amit a közös múlt újramesélése a nézőben felébreszt.

A produkció különlegessége, hogy szavak nélkül, csupán a tánc, a mozgás és a zene segítségével idéz meg korokat, dédszüleink, nagyszüleink, szüleink történeteiből ismerős sorsokat. A nagy kataklizmák közepette megnő bennünk az igény a folyamatok megértésére, az áldatlan jelenhez vezető út elemzésére. A Déjà vu ebből az igényből született, és azzal a céllal készült, hogy nézők és játszók számára is szórakoztató módon tegye átélhetővé múltunkat, érthetőbbé jelenünket.

Szereplők:
LUKÁTS ANDOR Kossuth-díjas, Érdemes művész
BODOKY MÁRK
CZVIKKER LILLA
EPERJESI ERIKA
FARKAS SÁNDOR
FECZESIN KRISTÓF
KEREKES VALÉRIA
KERESZTES SÁNDOR
KINCSES KÁROLY
LAJOS ANDRÁS
MÉSZÖLY ANNA
MOLNÁR ANNA
PROHÁSZKA FANNI
RÓZSA KRISZTIÁN
RUSZNÁK ADRIENN
SALAT LEHEL
SERES ILDIKÓ Jászai-díjas
BOLLA DÁNIEL
GIOVANNI BUTTACAVOLI
DÁVID PATRIK
GUIDO DI VONA
GUZI EMESE
FŰZI ATTILA
HARANGOZÓ LILI
KEPESS BOGLÁRKA
KOCSIS ANDREA
KOZMA JOHANNA
LUKÁCS ÁDÁM
MÁRTON RICHÁRD JÁNOS
MÁTYÁS FLÓRA
MOHAI CINTIA
FILIPPO NESTOLA
SZŰCS BOGLÁRKA

Díszlettervező: CZIEGLER BALÁZS
Jelmeztervező: FÜZÉR ANNI Jászai-díjas
Koreográfus: BODOR JOHANNA
Dramaturg: ARI-NAGY BARBARA
Zenei tanácsadó: RUSZNYÁK GÁBOR
Vetítés: HAJDUFI PÉTER
Ügyelő: OREHOVSZKY ZSÓFIA
Rendezőasszisztens: GADUS DORKA / RADNAI ERIKA

Rendező: SZABÓ MÁTÉ

Ajánlatunk


Számít-e a múzsa csókja, és egyáltalán mi az? Honnan és hogyan jön a zene, a szöveg, és minden, amit nem a „józan ész” hoz létre, de ami nélkül az életnek semmi értelme?

Vincze Balázs művészeti vezető, rendező-koreográfus jól ismeri a polgári színházi hagyományokat kedvelő táncrajongók ízlését, kiválóan alkalmaz táncszínpadra ismert és közkedvelt irodalmi klasszikusokat. Nagyszerű arányérzékkel teszi követhetővé a cselekményt a tánc nyelvén. Klasszikus alapokra épülő kortárs koreográfiája különleges és látványos, szakmailag magas színvonalú, mégis befogadható és közönségbarát.

Berlioz kései operanyitánya, a Beatrix és Benedek izgalmas, dinamikus zene. Csajkovszkij Hegedűversenye a 19. egyik legnépszerűbb versenyműve: egyszerre virtuóz és bensőséges. César Franck d-moll szimfóniája pedig a belga származású francia szerző német komolyságot árasztó opus magnuma.

Ajánló


1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem…

“Két kezem formálja, a lábam járja, szívem muzsikája!“ Magyar cigány mesterségek, virtuóz táncok, életérzések...

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!