Dante: Purgatórium - Paradicsom
előadja: Gyabronka József
fordította: Nádasdy Ádám
előadja: Gyabronka József
fordította: Nádasdy Ádám
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Onsdag, 21. August 2024 20:30
A Pokol után Dante a Purgatórium hegyén a Paradicsom felé folytatja útját, és miközben végigjárja a túlvilági tájakat – meg persze a lélek útvesztőit –, nemcsak a világot, a világ szerkezetét ismeri meg egyre jobban, hanem önmagát is. A Pokol-béli utazásnál talán kevésbé kalandos, de nem kevésbé drámai a Purgatórium és a Paradicsom sem: Dante és Beatrice, az egymásra régen váró szerelmesek találkozása nem várt fordulatot tartogat. Dante újra meg újra felteszi a létezés alapkérdéseit, és egyre szebben, egyre összetettebben fogalmazódnak meg rájuk a válaszok.
A szentendrei Városháza udvarán a nyári este és Nádasdy Ádám fordításában elhangzó, gyönyörű és eleven dantei szöveg a főszereplők.
ELŐADJA Gyabronka József
Az előadás szövegét összeállította: Török Tamara
Az Orlai Produkció, a Katona József Színház és a Dante Hajnalban Projekt közös előadása.
Az előadás hossza: 80 perc, szünet nélkül.
esőhelyszín: Városháza díszterme
A várakozás izgalmát idézve, angyalokkal keringőt járva csillagok fényességében, játszva elmerülni a karácsonyi csodavilágban. A Magyar Állami Népi Együttes Csodaváró betlehemese időnként bohókás, máskor lélekmelengető pillanatokon keresztül számlál vissza Jézus születésének éjszakájáig.
Kipling története nem csupán egy kedves mese. A felszínen túl valójában igen mélyre nyúló, több társadalmi kérdést és önismeretet feszegető alkotás.
A 2024/25-ös évadban kizárólag Kecskeméten lesz látható a Beugró színpadi változata! Zártkörű előadás
A koncert különlegessége, hogy több generáció ikonikus előadói idézik meg a Depeche Mode különböző korszakait
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.