Koncert, zene, Jazz / Blues

63 program


A spanyol Andrea Motis lenyűgöző tehetség, aki otthon van a jazz, a klasszikus zene, a funk és az elektronika világában, énekel, trombitál, szaxofonozik, zenét szerez, sőt film is készült róla - és még nincs harmincéves!

A MAO zenekarvezetője és a lengyel zongorista együttese ugyan támaszkodik korábbi Chopin- és Bartók-átdolgozásaikra, de teljesen új műsort hallunk.

A „Popzene időgépben” koncepció mögött mindenki által ismert kortárs popsikerek és örökzöld popslágerek swingesített, jazzesített, doo-woposított, Motown-hangzású soulba ültetett feldolgozásai húzódnak meg. Egyszerű, de nagyszerű ötlet, ami tökéletesen működik.

A Jazz Side Story első kiadása 2018-ban egymást követően kétszer megtöltötte a Fesztivál Színházat. Szőke Nikoletta, Gájer Bálint és zenésztársaik most emelték a tétet.

A Visegrad Jazz Exchange a Jazz Po Polsku Alapítvány kezdeményezésére elindult új V4-es projekt, amely zenészek és zenei intézmények művészi együttműködését hivatott előmozdítani. Az alkalomra létrejött projektzenekar tagjai a négy ország kortárs jazzszínterének krémjét képviselik.

Tony Lakatos és Fabio Miano ebből az alkalomból két kitűnő magyar zenésszel alakítottak kvartettet, hogy saját szerzeményeiket és néhány sztenderdet adjanak elő – hűen a jazz történeti hagyományaihoz, illetve a bebop és a hard bop világához, latinos beütéssel fűszerezve.

Brian Blade legendás amerikai jazzdobos (Chick Corea, Joshua Redman, Bill Frisell) Magyarországon is jól ismert, még popos körökben is az egyik legkeresettebb hangszerén - Joni Mitchelltől Bob Dylanig a legnagyobbakkal játszott.

A jazz, blues, rock és funk iránt egyaránt fogékony gitáros, Mike Gotthard ezen a novemberi estén saját jazz-rock világába hívja közönségét, ahol a hangszereké és a dallamoké a főszerep. A koncert gerincét legújabb szólóalbuma, a Sensual Brutality anyaga alkotja, de első lemeze, az Intellectual Brutality már ismert kompozíciói is elhangzanak.

A belga Selah Sue az európai dalszerző-előadó színtér egyik legnépszerűbb figurája a 2010-es évek óta.

A nyolcvanéves jazz-zongorista, Kenny Barron nem csak koránál fogva a műfaj legendája, és nem csak azért, mert a hatvanas években sokáig játszott Dizzy Gillespie együttesében.

A három zenész játékában nagy teret kap a kollektív improvizáció is, ami azt hivatott hangsúlyozni, hogy a kiindulópontul szolgáló műveket és a zenekar által megfogalmazott új szerzeményeket mindenekelőtt élőzenei szövetként kell értelmezni. Ezen az estén Szlama László személyében a népzenei kincsek egy avatott ismerője csatlakozik a trióhoz.

Tálas Áron, a fiatal magyar zenészgeneráció európai mércével mérve is kiemelkedő zongoristája és dobosa az elmúlt években két tradíciókban gyökerező, mégis mélységesen eredeti triólemezt jelentetett meg a BMC Recordsnál.

Bacsó Kristóf Quartet

Budapest Music Center

Bacsó Kristóf szaxofonosként és zeneszerzőként is a magyar jazzélet egyik meghatározó alakja, elég csupán annyit említenünk, hogy az elmúlt években négy szerzői lemeze jelent meg, a trióformációtól a kvartett vagy kvintett felállásokon át egészen a big bandre írt kompozíciókig bezárólag.

Sharp5

Budapest Music Center

A fiatal magyar zenészekből álló Sharp5 eredetileg egyszeri alkalomra alakult, ám a próbák során kiderült, hogy a tagok hihetetlen összhangban és gördülékenységgel tudnak együttműködni, ezért elhatározták, hogy hosszabb közös útra indulnak. Műsorukon saját darabjaik, kortárs kompozíciók és a jazztörténet csemegéi egyaránt szerepelnek.

Double Weisz Quartet

Budapest Music Center

A zenekar hangvételét a jazz, a klasszikus zene és a népzene hármas egysége formálja, meglehetősen őszinte és egyedi hangzásvilág alapján. Jellemző rájuk a kompozíciók friss és szabad felfogású előadásmódja: nemritkán trió vagy duó felállásban folyik a játék. A hangszerelés is igen változatos.

Bende – Lamm Guitar Quartet

Budapest Music Center

A Bende – Lamm Guitar Quartet különlegességét a rendhagyó, két gitárt és ritmusszekciót magába foglaló felálláson túl az egyedi modern jazz hangzás és a különleges repertoár adja. Műsorukban a nem mindennapi eredeti kompozíciókon kívül olyan kevésbé játszott standardek szerepelnek, mint a Falling Grace, az All Or Nothing At All vagy a Peace.

A Nagy János Trió+ ezen a koncerten mutatja be legújabb albumát.

¡Villedyvoch

Budapest Music Center

A ¡Villedyvoch Móser Ádám legújabb zenekara. Szólóprojektje és a ¡Nosnach duó után új változata, állomása, egyúttal sűrűsödése annak a zenei univerzumnak, amit Ádám francia-balkán-klezmer-tangónak nevez. Az est folyamán mindhárom felállás hallható lesz.

10 és fél lemezbemutató

Pátkai Rozina MINKA

Budapest Music Center

Pátkai Rozina Minka című lemezének zenei világa a művésznő intermediális kísérleteinek (hangzó képek, montázsok, performanszok) és az EM90 zenekar Erdély Miklós verseiből összeállított Rossz szórend című lemezének egyenes vonalú folytatása.

Fűszer Csemege feat. JazzaJ a MODEM-ben

MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központ

A Dub Székház korábbi Fűszer Csemege estéi folytatódnak a MODEM belső kertjében!

Nagy örömünkre ezen a nyáron a budapesti székhelyű JazzaJ-jal kooperálunk: a JazzaJ egy 2011-ben koncertsorozatként indult zenei műhely, a magyar improvizatív zenei szcénát fogja össze. A zenészekből, szervezőkből, kurátorokból és más önkéntesekből álló csapat összekapcsolja és közös platformon mutatja be a free jazz, zaj-, kísérletező folk- és komolyzenészeket, akiknek közös eszköze az improvizáció. A JazzaJ és a FűszerCsemege régen dédelgetett vágya válik valóra most ezzel az együttműködéssel.

Vörös Niki New Project

Budapest Music Center

A zenekar mind hangzásvilágában, mind repertoárjában megújult: a korábbi mainstream jazz hatásaitól távolodva megszülettek a zenekarvezető saját szerzeményei, amelyek a blues, a rock és a jazz elemeit ötvözik. A dalokat az énekesnő markáns, palástolatlan érzelmeket kifejező, szenvedélyes előadásmódja határozza meg.

Gyárfás – Hock – Pozsár

Budapest Music Center

A trió repertoárjának nagy részét Gyárfás Attila kompozíciói teszik ki, amelyek a három zenész improvizációs készségein alapulnak, de a Pozsár Máté által irányított sampler hangmintáit felhasználva a jazztörténet olyan felvételei is megszólalnak koncertjeiken, amelyekhez a zenekar tagjai szorosan kötődnek.

Mr. Moodburn & Subicz

Budapest Music Center

A Mr. Moodburn világa fúziót képez a jazz, a rock és különböző filmzenei ihletettségű műfajok között. Zenéjükben találkoznak megkomponált és improvizált elemek, lebilincselő atmoszférák, spontaneitás és őrült szólózás.

A zenekar friss koncepcióval készül erre az estére, hiszen amellett, hogy a műsor összképet nyújt eddigi munkásságukról és meghatározó zenei benyomásaikról, a koncert második felében hazánk egyik legismertebb gitárosával, Gyémánt Bálinttal kiegészülve korábbi és új kompozícióikat kvintettre hangszerelve szólaltatják meg.

Az éneklésre csábító dallamok többségét Fulco Ottervanger zongorista írja, már-már gyermeki egyszerűséggel. Lieven Van Pée és Simon Segers sosem hallott hangzáskombinációkkal egészíti ki ezeket a dallamokat a kontroll és az elengedés közös játéka során, ami gyakran kaleidoszkópszerű, szélesvásznú hatást eredményez.

Heidrich Roland & The Abstract

Budapest Music Center

Ezúttal a Grey Fox Ran Across the Prairie című műsorukat hozzák el, amely elbeszélő, meseszerű témáival anélkül ad szárnyat a hallgató fantáziájának, hogy programzenévé válna. Nem is ez az alkotók szándéka – a zene sokkal inkább a szabad asszociáció színes és izgalmas játékára hívja a hallgatót.

A duó zenéjét modern, kortárs hangzás jellemzi, amely a fuvola, az énekhang és a zongora melodikus és ütőhangszerszerű oldalait egyaránt kihasználja. Ács Dominika és Oláh Krisztián azokat a műfajtól független zenei metszéspontokat törekszik megtalálni, amelyek két nyitott gondolkodású művész együttműködéséből születhetnek.

Nyári Kálmán a magyar szórakoztatóipar egyik meghatározó alakja, több évtizedes pályafutása során magánrendezvények, pódium- és showműsorok, egész estés koncertek százai kötődtek a nevéhez.

Szalóky Classic Jazz Quartet

Budapest Music Center

A 20. század harmincas és negyvenes éveinek amerikai jazzmuzsikáját játszó Szalóky Classic Jazz Quartet eredetileg olyan formációként alakult, amely havi egy alkalommal, kizárólag klubokban lép fel, mintegy baráti társaságként.

Az idei JAZZ STATION FESZTIVÁL nyitórendezvényén a Pop, Swing & Soul együttes teremt kihagyhatatlan zenei élményt a „Józsi” színháztermében! A koncerten műfajok közötti utazást, zenei kalandozásokat és egyedi hangszíneket élhetünk át, melynek közös alapját a jazz fogja adni.

Dresch Mihály Húros Kvartett

Budapest Music Center

Dresch Mihály néhány éve alapította meg Vonós Quartetjét, hogy a műfajok izgalmas ötvözetét ezúttal hangsúlyosabban a népzene nézőpontja felől közelítve teremtse meg, természetesen továbbra is a védjegyszerű Dresch-hangzással.

Személyes megközelítéssel, mégis mindnyájunk számára átérezhető rajongással szólaltatja meg Kozma Orsi azoknak a magyar popdíváknak a számait, akik felnőtté válásában, ízlésvilágának kialakulásában meghatározó szerepet játszottak.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!