Program


Vendégségben a Kodály Kórusnál

Vendégségben a Kodály Kórusnál

Tradíció és innováció – napjainkban sokat idézett szlogen, és valljuk be, hagyomány nélkül megújulás sincs. A Kodály Kórus Debrecen hangversenye izgalmas utazásra hív, amely során a repertoárdarabok (a reneszánsztól a késő romantikáig) 20. és 21. századi művekkel kerülnek párba, megmutatva, hogy az újragondolás lehetetlen a gyökerek nélkül.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. március 14. péntek, 19:00

Vajon mit gondol ugyanarról a latin imádságról az itáliai reneszánsz mester és mit a ma hatvanas éveiben járó japán komponista? Vagy hogyan használja fel napjainkban ugyanazt a harmóniasort egy angol zeneszerzőnő, melyet elődje írt majdnem száz évvel korábban? A Kodály Kórus Debrecen műsorát ezúttal az őket vezénylő vendégkarnagy alakította ki: az ír Bernie Sherlock a többszörös díjnyertes New Dublin Voices alapítója és az Ír Ifjúsági Kórus vezetője, aki világszerte tart kurzusokat.

 

Műsor:
Reimagine / Újragondolva

(Arr.) Keith Roberts: Swing Low, Sweet Chariot
William Byrd: Ave verum corpus
Steven Stucky: Whispers
Orland Gibbons: The Silver Swan
Jaakko Mäntyjärvi: Modern Madrigal No 2. – Silver Swan
Giovanni Gabrieli: Jubilate Deo
Ko Matsuhita: Jubilate Deo
Judith Bingham: The Drowned Lovers
Charles Villiers Stanford: The Bluebird
Giovanni Pierluigi da Palestrina: Missa Papae Marcelli – Kyrie
Steve Dobrogosz: Kyrie
Jaakko Mäntyjärvi: Modern Madrigal No 1 – Come live with me
William Bennett: Come live with me
(Arr.) David Brunner: Swing Low, Sweet Chariot

Közreműködik: Kodály Kórus (karigazgató: Kocsis-Holper Zoltán)
Vezényel: Bernie Sherlock (Írország)

Ajánlatunk


FŐBB SZEREPEKBEN: Kuncz Feri: Sándor Péter, Horn Mici: Varga Izabella, Kőnig: Hujber Ferenc, Vitay Tábornok: Szőke Zoltán, Vitay Georgina: Pásztor Virág.

Az egyszerű sofőr, Schneider Mátyás fuvarozási vállalkozása hirtelen nagyon sikeres lesz. A család gyorsan meggazdagodik, egy nagy villába költöznek és tulajdonképpen azt sem tudják, hogy mihez kezdjenek rengeteg pénzükkel. A feleség úgy gondolja, hogy mint minden gazdagnak, nekik is jár egy lakáj, így aztán szerződteti Hyppolitot, aki elkezdi rákényszeríteni az egyébként egyszerű családra azokat a szokásokat, amelyeket az arisztokrata családoknál látott. A legrémesebb számukra talán az Operába járás, amit az összes családtag a pokolba kíván. Emellett persze szerelmi szál is van a történetben. Nagy András, akiről csak a történet végén derül ki, hogy arisztokrata és aki a lány apjának cégénél dolgozik, szerelmes Schneiderék lányába, Terkába. A lánynak is tetszik a férfi, de Schneiderné inkább a bájgúnár, semmittevő dendihez, Makács Csabához akarja feleségül adni, mert ő a társadalmi ranglétrán feljebb helyezkedik el.   A történet megmutatja, hogyan keverednek össze a társadalmi és a kényszerűségből erőltetett szerepek, a státuszok és a valódi értékek, és aki nevetséges, az hogyan lesz még nevetségesebb.

A Brunszvik Teréz 250. évforduló és helyi Emlékév programja Pokrócok, zene, fényfestés és a csillagos ég.

Ajánló


Horváth Károly, ismertebb nevén Charlie, Liszt Ferenc-díjas magyar énekes, könnyűzenész, a rock, jazz, blues, funky jellegzetes rekedt hangú előadóművésze. A…

A Visegrádi Nemzetközi Palotajátékok 40 éve állít emléket az 1335-ös visegrádi királytalálkozónak, a középkori Európa egyik legfontosabb eseményének. E három…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!