Program


Végszó - Gálvölgyi J., Györgyi A., Csiby G., Bajor L., Kovács M.
9

Végszó - Gálvölgyi J., Györgyi A., Csiby G., Bajor L., Kovács M.

„A színház épp olyan, mint az élet, csak jobbak a fények!” – mondja az elgondolkodtató vígjátékban Edward DuPre, a hetvenes színházi legenda, s pontosan erről szól a Végszó, amelyben nem a színház tart tükröt az életnek, hanem az élet a színháznak.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: május 21. kedd, 19:30

 

Edward, Mallory és Christian – egy család, három generáció, két és fél színész. Edward már mindent eljátszott, egyszer még színpadra lépne saját lányával, Malloryvel, a Broadway-sztárral. A színészdinasztia harmadik tagja Mallory fia, Christian, az egykori gyerekszínész, akit mégsem vonzott a színház, és a kulisszához csak a családi házban kerül a legközelebb anyja személyi titkáraként.

Voltaképpen egy család sorstörténete a Végszó – szellemes színházi helyzetek, „végszavak” közé téve öröklött generációs kérdéseket, kételyeket. Persze egy olyan családban, ahol a színház az első, ahol a szellemes megjegyzés előbbre való, mint az őszinte szó, nem könnyű boldognak lenni. Michael McKeever darabjának szereplői harcolnak egymással, de főként azért küzdenek, hogy végre megtudják egymástól: szüksége van-e még rájuk a családnak. És hirtelen bele is kerülünk a Lear király közepébe…

Szereplők: Györgyi Anna, Gálvölgyi János, Csiby Gergely, Bajor Lili, Kovács Máté

Fordította: Makai Luca és Hárs AnnaDramaturg: Hárs AnnaDíszlet: Enyvvári Péter
Jelmez: Veréb Dia
Rendezőasszisztens: Kis-Kádi Judit

Rendező: Dicső Dániel

Az előadásban elhangzó Shakespeare-drámarészletek fordítója Nádasdy Ádám

Michael McKeever örököseinek engedélyét az Ahn & Simrock Bühnen- und Musikverlag GmbH és a Hofra Kft. közvetítette

Az előadást 12 éven felüli nézőinknek ajánljuk!

 

Támogató: Emberi Erőforrások Minisztériuma

         

 

Ajánlatunk


Metsző humorral és mély emberismerettel írta meg két híres egyfelvonásosát Molnár Ferenc. Pazar szerepek színészeknek és remek szórakozás a nézőknek. Párban szép az élet, hát, még ha egy bankigazgató (Egy, kettő, három) és egy színházigazgató (Az ibolya) édes-sanyarú sorsát vetheti össze a közönség egy este, egy színpadon, két előadás során. De messzire menő következtetéseket nem kell levonni: mindkét hős (és holdudvara) magáért beszél, mindkét történet egy-egy „napi bölcselet”, rácsodálkozás a karrierre, hatalomra, és nem utolsó sorban a szerelemre, azóta sem változó világunkban. Mert ami változott, az „csak” a stílus, s habár a mai elegancia csupán egy fényes gomb egy száz évvel ezelőtti frakkon vagy zsaketten, az igény megmaradt. S ezzel együtt a problémák megoldásával járó édes-bajos küzdelmek is.

A Rumini a mai magyar meseirodalom egyik sztárszerzőjének, Berg Juditnak a legismertebb műve, melyet évről-évre több ezer magyar gyerek olvas kötelező irodalomként az alsó tagozatban.

Ajánló


Különleges koncertre készül Bocskor Bíborka zenekara: a Magashegyi Underground ritkán szokott akusztikus koncerteket adni – az elmúlt évtizedek „csendesülős” hulláma…

A nagy érdeklődésre való tekintettel, dupla Geszti Sixty koncert az Arénában!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!