Program


Szauer Lilla: És miért, hogy az éjszaka

Szauer Lilla: És miért, hogy az éjszaka

100' színház 16+

Az előadás vaksötétet és erős hanghatásokat tartalmaz.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2026. április 20. hétfő, 20:00

Hogy működik az emlékezet, amikor olyasvalami történik, aminek nem szabadott volna megtörténnie? És hogyan lehet kideríteni, mi az igazság, amikor élő és halott mást állít – ugyanakkora meggyőződéssel?


„Az út másik végén kuporgó németek épp új fegyvert vetettek be. Most már géppuskával folytatták idétlenkedésüket, mintha dobozszámra gyújtogatnánk a gyufát, úgy ropogtak körülöttünk a veszett golyórajok, harciasan, mint a darazsak. A huszár szájából végül mégis kibújt néhány értelmes szó:

- Barousse őrmester az imént esett el – mondta egy szuszra.
- Hát aztán?
- Golyót kapott, amikor a kenyereskocsi elé ment, az étrapes-i úton, ezredes úr!
- Hát aztán?
- Széttépte egy gránát!
- Hát aztán! Az istenfáját!
- Meghalt, ezredes úr.
- Ez minden?
- Ez minden, ezredes úr.
- És a kenyér? – kérdezte az ezredes.”

(Louis-Ferdinand Céline: Utazás az éjszaka mélyére)

Aki korábban a világot jelentette, meghal, aki pedig nem tud nélküle élni, nélküle él tovább. És az emberben felébred a vágy, hogy megláthassa, mi van őutána – mi van, ha minden ugyanúgy megy tovább? Ha nem változtat semmin az, hogy aki mindvégig ott volt, egyszer csak már nincs többé? Mert kibírhatatlan az éjszaka, és kibírhatatlan az ébredés is, de a valódi pokol két ember között van, akik jóvátehetetlenül elpusztítják egymást, és aztán megpróbálnak visszaemlékezni arra, hogy mit csináltak. Lehunyják szemeiket a liftben, a levélszekrény előtt, az utcán, az étteremben, de az agyuk sorra olyan dolgokat párosít össze, amik különböző években, különböző helyeken történtek, úgyhogy nem marad számukra más, csak a nehézkedés. De hogy működik az emlékezet, amikor olyasvalami történik, aminek nem szabadott volna megtörténnie? És hogyan lehet kideríteni, mi az igazság, amikor élő és halott mást állít – ugyanakkora meggyőződéssel?

Szauer Lilla 2019-ben nyert felvételt a Színház- és Filmművészeti Egyetem színházi dramaturg szakára Kárpáti Péter és Fekete Ádám osztályába. 2022-ben az Emergency Exit programnak köszönhetően a ludwigsburgi ADK-tól színházrendező alapszakos, majd 2024-ben színházi dramaturg mesterszakos diplomát kapott. 2023-ban a TITÁNium pályázat nyerteseként a Trafóban mutatta be Maurice Maeterlinck Pelléas és Mélisande c. műve alapján írt előadását.

Szereplők
SEYMOUR...…............... Zsótér Sándor
EMILY.............................. Pál Emőke
HANS.............................. Téri Gáspár
SHELLEY........................ Szaplonczay Mária

Alkotók
LÁTVÁNYTERVEZŐ: Koltay Dorottya Szonja
ZENESZERZŐ: Fekete Ádám
TECHNIKUS: Lengyel Ákos Papa
PRODUKCIÓS VEZETÉS: Magnum
RENDEZŐASSZISZTENS: Vajdai Veronika
KONZULENS: Kárpáti Péter
ÍRÓ, RENDEZŐ: Szauer Lilla

Támogatók: Freeszfe Egyesület; Jurányi Produkciós Közösségi Inkubátorház

Ajánlatunk


2026. október 10-én különleges zenei élmény várja a közönséget Budapesten: a világhírű zongoravirtuóz, Péter Bence az MVM Dome színpadán adja elő vadonatúj koncertműsorát. Az új show nem csupán friss dalokkal és lenyűgöző zongorajátékkal, hanem minden eddiginél látványosabb vizuális világgal, színpadi megoldásokkal és egy titokzatos vendéggel is készül - ezzel garantálva, hogy ez lesz az év egyik legemlékezetesebb zenei eseménye.

A funtineli boszorkány évek óta tartó nagy sikere folytatásaként egy újabb Wass Albert darabbal jelentkezünk.

Ajánló


Hogy mennyire különleges helyet foglal el a magyar felsőoktatásban a Zeneakadémia, azt kevés dolog példázza jobban, mint a minden év…

Műsor: Händel: g-moll concerto grosso, HWV 324 Borogyin: Közép-Ázsia pusztáin Liszt: Prométheusz Vivaldi: Négy évszak – Nyár, 3. Presto

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!