Program


Prunyi Ilona zongoraestje - Hatvan éve a színpadon - A fekete-fehér színei

Prunyi Ilona zongoraestje - Hatvan éve a színpadon - A fekete-fehér színei

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. november 23. csütörtök, 19:00

Volkmann: Intermezzo, op. 25b
Volkmann: Nocturne, op. 8
Volkmann: Cavatina, op. 19/1
Volkmann: Barcarolle, op. 19/2
Mendelssohn: Albumlap, op. 117
Mendelssohn: Andante cantabile és Presto agitato, WoO 19
Debussy: Képek, 1. füzet
Dohnányi: Hat zongoradarab, op. 41 – 4. Vízesés
Delibes–Dohnányi: Keringő a Coppélia című balettből
Dohnányi: f-moll intermezzo, op. 2/3
ifj. J. Strauss–Dohnányi: Kincskeringő

Prunyi Ilona (zongora)

Prunyi Ilona minden évben izgalmas műsorral örvendezteti meg a Solti terem közönségét, a mostani alkalomnak külön apropója is van: idén ünnepli színpadra lépésének hatvanadik évfordulóját. Pályáján meghatározó szerepet játszott Dohnányi Ernő művészete, emellett az évek során egyre nagyobb figyelmet szentelt a 19. századi, ritkán játszott magyar zeneszerzőknek – jubiláló hangversenye is nagyrészt erre a két témára épül. A zongorista karrier mellett szintén majdnem hat évtizede oktat a Zeneakadémián, élete két meghatározó szerepéről így vallott: „Nagyon fontos a koncertezés, de már nem tudnék meglenni anélkül, hogy lássam, hogyan fejlődik egy-egy tanítvány.” Több mint 80 lemeze jelent meg többek közt a Marco Polo, a Naxos és a Hungaroton gondozásában. Kamaramuzsikusként olyan neves művészekkel játszott együtt az idők során, mint Kocsis Zoltán, Jandó Jenő, Perényi Miklós, Fenyő László, Onczay Csaba, Polgár László, a Tátrai és a Kelemen Vonósnégyes. Munkásságáért Liszt-díjat, Bartók–Pásztory-díjat, három Artisjus-díjat és Magyarország Érdemes Művésze elismerést vehetett át. Mégis talán az egykori tanítvány, Sárik Péter jazz-zongorista szavai árulják el, milyen ember is Prunyi Ilona: „Sokkal többet kaptam tőle, mint amiért annak idején elmentem a Zeneakadémiára. Olyan világokba vitt el, amelyek létezését nem is sejtettem. Gyakorlatilag megmentette a szakmai életem, és ezt nem tudom eléggé megköszönni neki!”

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


A csend tölti ki a hangok közti űrt, ezért ugyanolyan fontos, mint maga a hang. Ha túl nagy a zaj, csakis benne találhatunk újra önmagunkra. A csendben állnak össze a hangok újra zenévé, a gondolatok tettekké.

Sokan még ma is a cigányzenéből ismerik a cimbalmot. Nem alaptalanul, hiszen Csík Benedek is e hangszer virtuóz képviselője, aki tizennégy évesen már a Carnegie Hallban játszott.

Egy letűnt korszak lenyomata, amely ma is érvényes tükröt tart elénk: hőseink áldozatok, megváltást keresők, megbocsátásra képtelen tévelygők, szerelemre vágyók, összeesküvők és megalkuvók. De mindegyikükben ott él a remény a szellem és lélek felemelkedésében.

Ajánló


A történet Fazekas Mihály művén alapul, a mese régi, de a megközelítés módja merőben új, ugyanis Schwajda György a libák…

Az ezeregy éjszaka az egyik legismertebb és legcsodálatosabb mese az egész világirodalomban. Páratlanul gazdag és színes történet szerelemről, hűségről, örök…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!