program


Gyökereink - Magyar és román népzene a kortárs komolyzene tükrében - A tehetség kötelez

Gyökereink - Magyar és román népzene a kortárs komolyzene tükrében - A tehetség kötelez

Számos 20. századi, sőt akár kortárs zeneszerzőt lehetne említeni, akiknek kompozíciós munkásságára döntő hatást gyakorolt hazájuk vagy tágabb környezetük népzenéje. Közéjük tartozik például Bartók Béla és Kodály Zoltán. Az Epigrammák pedagógiai céllal készült rövid darabok, amelyek eljátszhatóak hangszeren, vagy akár énekelni is lehet őket (a rájuk utólag írt szöveggel).

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Lørdag, 11. Marts 2023 19:00

Kodály: Epigrammák
Varga Abigél: Madárdalok
Varga Abigél: ...levelek lehullnak
Enescu: Cantabile és Presto
Enescu: Ballada
Varga Abigél: Az elromlott fonográf
Bartók: Tíz könnyű zongoradarab, BB 51 – 5. Este a székelyeknél (Pethő Rebeka és Pethő Csaba átirata)
Bartók: Román népi táncok, BB 76 (Pethő Rebeka és Pethő Csaba átirata)
Bartók: Három csíkmegyei népdal (BB 45b)
Varga Abigél: Visszaút

Pethő Rebeka (fuvola), Németh Gábor (hegedű), Pethő Csaba (gitár), Szőcs Henrik (zongora)

Számos 20. századi, sőt akár kortárs zeneszerzőt lehetne említeni, akiknek kompozíciós munkásságára döntő hatást gyakorolt hazájuk vagy tágabb környezetük népzenéje. Közéjük tartozik például Bartók Béla és Kodály Zoltán. Az Epigrammák pedagógiai céllal készült rövid darabok, amelyek eljátszhatóak hangszeren, vagy akár énekelni is lehet őket (a rájuk utólag írt szöveggel). Bartók Román népi táncainak már a címe árulkodik az elsődleges ihletforrásról, míg egyik legkedveltebb és saját maga által is gyakran előadott darabja, az Este a székelyeknél a zeneszerző saját, ám népdalstílusban megalkotott témáira épül. A román komponistákat George Enescu, közvetlen kortársainkat pedig Varga Abigél képviseli a műsorban. Az elhangzó szerzeményekben közös, hogy a népzenéből táplálkoznak, ugyanakkor ezt az inspirációt egyedi ötletek kidolgozására használják fel.RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Aktuelt


A világon először a Madách Színház kapta meg a jogot, hogy non-replica változatban állítsa színpadra a Mamma Mia! musicalt. A bemutató 2014 augusztusában a Szegedi Szabadtéri Játékokon, szeptemberben pedig a Madách Színházban volt.

2024. április 27-én Fluor Tomi és Diaz a Budapest Sportarénában ünnepli meg a nagy szülinapot.

A Budapesti Operettszínház kiemelten fontosnak tartja, hogy támogassa autista embertársainkat a minél teljesebb élet megteremtésében és megélésében, ezért – ahogyan immár hagyománnyá vált – idén is gálakoncertet rendez az Együtt az Autistákért Alapítvány javára.

PÅ PLAKATEN


Fellegi Anna - ének Budapesti Akadémiai Kórustrásaság (karigazgató: Balassa Ildikó) ARLtistic Dance Company (koreográfus: Albert Réka Lilla) Budafoki Dohnányi Zenekar…

Evita egy fogalom. Evita a nő - kultikus imádat és totális elutasítás között. Evita a megértett és eltaszított. Evita az…

„Rájöttem, hogy az emberek soha nem fognak megváltozni. Mindig hagyni fogják, hogy az okosabb és erőszakosabb ember uralkodjon rajtuk. Aki…

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.