Program


Negyedszázad

Negyedszázad

A Magyar Kárpitművészek Egyesületének huszonöt éve

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Negyedszázad

A Magyar Kárpitművészek Egyesülete közel nyolcvan tagot számláló, nonprofit közhasznú egyesület. 1996-ban történt megalakulása óta összefogja és képviseli azokat a Magyarországon és határainkon túl élő magyar kárpitművészeket, akik a középkori tradíciójú francia kárpitszövési technika, és a több mint száz évet felölelő, neves műhelyeket jegyző, mindenekelőtt Ferenczy Noémi kimagasló munkásságával fémjelezhető magyar kárpittörténet hagyományainak kortárs szellemiségű folytatói és megújítói.

A Magyar Kárpitművészek Egyesülete alapításának 25. évfordulója alkalmából, a Negyedszázad címmel megnyíló ünnepi kiállításon, az Egyesület fennállása óta közösen készített 10 nagyméretű falikárpit kerül bemutatásra. Az összességében több mint 100 m2-nyi közösen létrehozott szövött kárpit európai viszonylatban egyedülálló teljesítmény. A közönség először láthatja együtt e műveket, melyek a monumentális történeti kárpitok műfajához köthetők, s megismételhetetlenül gazdag szövedékei a művészi önkifejezésnek. A különböző irányzatokat képviselő és eltérő invenciójú művészek közös cél érdekében működnek együtt, így az alkotás adta öröm felold minden különbözőséget, lehetőséget teremtve az alkotói öntörvényűség és a közös munkából fakadó alázat egyesítésére.

E korokon átívelő, időtlen műfaj napjainkban is él és virágzik, megújult formai és tartalmi értékeivel a 20. és 21. század művészetének különleges képviselője.

Szervező: Magyar Kárpitművészek Egyesülete

Ajánlatunk


„Rájöttem, hogy az emberek soha nem fognak megváltozni. Mindig hagyni fogják, hogy az okosabb és erőszakosabb ember uralkodjon rajtuk. Aki mindent mer, annak lesz igaza! Aki felrúgja a szabályokat, az hozza majd a törvényeket, és aki a legtöbbet meri, annak az igaza lesz a legerősebb. És ráébredtem, hogy a hatalom mindig annak a kezébe kerül, aki hajlandó megragadni. Hogy csak merni kell. Ennyi az egész. És akkor elhatároztam, hogy én merni fogok.”

Van a Bajza utca sarkán egy kis palota. A józsefvárosi Nagytemplom utcai bérházban pedig izgatott a készülődés. Pünkösdi Kató színinövendék a Csókos asszony címszerepét játssza. Ünneplik őt meg eljegyzését Dorozsmay Pista zeneszerzővel. A vőlegény azonban átmulatja az éjszakát, zálogba csapja a jegygyűrűket, és megszökik Rica Macával. A botrányos megcsalatás után érkezik Tarpataky báró, a híres mecénás. Katónak pedig dönteni kell: palota és gazdagság, csillogással kecsegtető siker vagy a szegényes bérházban eltöltött élet boldogságra vágyakozva. Zerkovitz Béla egyik legnépszerűbb, örökzöld, operettje csupa humor, szenvedély, szerelem, színház a békebeli Pestről, amikor olyan slágerek csendülnek fel többek között, mint az Asszonykám, adj egy kis kimenőt, az Éjjel az omnibusz tetején, a Gyere, te nímand, a Mi, muzsikus lelkek, valamint a műfaj és a darab emblematikus dala, a Van a Bajza utca sarkán... kezdetű sláger.

Milyen szerepet játszik az életünkben az alkohol? A 1,5 ezrelék különleges alkotófolyamatból születik, a valóságból építkezik a közösségi színház és a részvételi film kutatómódszereivel. Miért iszunk? Mikor iszunk? Mit fed el, és mit hoz a felszínre az alkohol? Miként tabusítjuk ezt a témát a magyar társadalomban?  Professzionális színészek helyett hétköznapi emberek állnak a színpadon, a személyes történeteiket osztják meg. Így vizsgáljuk velük közösen az alkoholfogyasztás különböző aspektusait és dilemmáit, nyomába eredünk azoknak a hiányoknak, melyek mögötte húzódnak. 

Ajánló


A Budapesti Operettszínház kiemelten fontosnak tartja, hogy támogassa autista embertársainkat a minél teljesebb élet megteremtésében és megélésében, ezért – ahogyan…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!