Program


Les Violons d'Ingres - Acanthus

Les Violons d'Ingres - Acanthus

Az este folyamán két klasszikus olasz zeneszerző, Boccherini és Viotti zenéjébe is betekintést nyerhetünk.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. szeptember 21. kedd, 19:00

Les Violons d'Ingres
Acanthus

Hindemith: Kanonisches Vortragsstück
Boccherini: Esz-dúr notturno („La Buona notte”)
Margola: Partita per due violini
Viotti: c-moll duó két hegedűre, op. 29/3
Cristian Chiappini: Tre Ricercari per due violini – Ricercare No. 3
Giulio Viozzi: Dodici duetti per due violini

Erica Scherl, Claudia Cancellotti (hegedű)

A Les violons d’Ingres hegedűduót 1997-ben alapította Claudia Cancellotti és Erica Scherl. Repertoárjuk különböző korszakok és zenei stílusok darabjait vonultatja fel, a klasszikus és a populárisabb műfajoktól a kortárs zenén át egészen az improvizációig. Hangversenyükön tavaly megjelent, Acanthus című lemezüket mutatják be, melyen Paul Hindemith duói mellett 1900 után született olasz komponisták művei hallhatók. Habár az elhangzó kompozíciók nagy része 20–30 évnyi különbséggel keletkezetttek, zenei nyelvezetükben mégis hasonló elemek jelennek meg: a kromatika, az ellenpont, valamint erőteljes hangulati kontrasztok. Franco Margola (1908–1992) művészetében fontos szerepet játszott a régebbi korok esztétikája, hangszeres zenéjében pedig a szigorú formai elemek, a szimmetria és az arányok játszottak uralkodó szerepet. Giulio Viozzi (1912–1984) színpadi művek zeneszerzőjeként a verizmussal szemben már a groteszk és a szürreális témákat részesítette előnyben, hangszeres kompozícióiban azonban az avantgárd irányzatokkal szemben a tonalitásban és a harmonikus hangzásokban találta meg saját hangját. Cristian Chiappini (művésznevén LeoneNero) zeneszerző és pszichológus a mostani zeneszerző generációt képviseli a koncerten, aki gyakran nyúl vissza korábbi műfajokhoz, így található eddigi életművében ricercar (különböző hangszerösszeállításokra), korálfeldolgozás vagy épp szonáta.

Rendező: Olasz Kultúrintézet, Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


A világon először a Madách Színház kapta meg a jogot, hogy non-replica változatban állítsa színpadra a Mamma Mia! musicalt. A bemutató 2014 augusztusában a Szegedi Szabadtéri Játékokon, szeptemberben pedig a Madách Színházban volt.

40 évvel első szegedi előadása után visszatér az István, a király!

Mindenkivel megeshet – mármint ha nő, és elmúlt annyi...

Ajánló


Székely Csaba drámaíróként először 2011-ben, a POSZT Nyílt Fórum programjában tűnt fel, ahol Bányavirág című színdarabjáért a Színházi Dramaturgok Céhe…

Szörényi Levente – Bródy János / Gyöngyösi Levente ISTVÁN, A KIRÁLY A rockopera szimfonikus operaváltozata két részben, magyar nyelven, magyar…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!