Program


KORINDA– BERECZ ANDRÁS: FALURÓL FALURA

KORINDA– BERECZ ANDRÁS: FALURÓL FALURA

A közel másfél órás előadás egy, a magyar nyelvterület keleti végeit faluról falura bejáró barangolás, amely bemutatja a helyszínekhez kapcsolódó kiemelkedő adatközlő személyiségeket és a hozzájuk köthető énekeket, meséket, táncdallamokat.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. november 10. szerda, 19:00

FALURÓL FALURA
A KORINDA ZENEKAR ÉS BERECZ ANDRÁS KONCERTJE
Csángó és székely népzene

A Faluról falura előadás egy képzeletbeli gyűjtőútra invitálja a hallgatóságot, amely során a magyar népzenekutatás olyan kiemelkedő személyiségeinek, mint Kodály Zoltán, Bartók Béla, Lajtha László, Kallós Zoltán vagy Domokos Pál Péter, valamint a még élő gyűjtők visszaemlékezésein keresztül ismerhetik meg a népzenei gyűjtőmunka mindennapjait, s az ehhez fűződő felejthetetlen élményeket. Ezáltal bepillantást enged abba a kevésbé ismert folyamatba, amely során az egykor a falusi emberek életét körülölelő népzene ma már a magyarság széles körben ismert, szeretett, és számtalan alkalommal megszólaltatott közkincsévé vált.

A koncertműsor összeállítása folyamán a moldvai tánczene ismertebb dallamai mellett olyan ritkán hallható felvételekkel is dolgoztunk, mint az utóbbi években megjelent Jagamas János és Szenik Ilona gyűjtemény darabjai. Moldva mellett Gyimes, Gyergyó és Bukovina népzenéje is megelevenedik műsorunkban, változatos hangszerfelállásokkal, így megszólal a tilinka, a kaval, az ikerfurulya, és még egy áthangolt hegedű (scordatura) is, mind eredeti forrásból. A koncertműsort Berecz András Kossuth-díjas énekes, mesemondó közreműködése teszi teljessé, aki két mesével és számos gyönyörű énekkel járul hozzá az előadáshoz.

A Korinda zenekar tagjai:
Nádasdy Fanni
Csenki-Túri Luca
Bozóki Tamás
Csenki Zalán
Jávorszky Zoltán
Várai Áron

Ajánlatunk


vígjáték két részben

Berlioz kései operanyitánya, a Beatrix és Benedek izgalmas, dinamikus zene. Csajkovszkij Hegedűversenye a 19. egyik legnépszerűbb versenyműve: egyszerre virtuóz és bensőséges. César Franck d-moll szimfóniája pedig a belga származású francia szerző német komolyságot árasztó opus magnuma.

Amikor 1868-ban meghalt Rossini, Verdi arra buzdította zeneszerző honfitársait, alkossanak közösen requiemet a Mester emlékére úgy, hogy minden komponista egy-egy tétel megírását vállalja magára.

Ajánló


Hogyan kérhetjük számon a Blaha aluljáróban pókember önzetlenségét, vagy egy szamuráj erkölcsi kódexét? Pest vármegyén Völgyzugoly szokásait? Ismerős a helyzet…

A magyar XX. század és a bécsi klasszika között osztja meg hangversenyének műsorát a Nemzeti Filharmonikus Zenekar a Kocsis bérlet…

Két jubileum varázslatos találkozása a Müpa színpadán: a Talamba Ütőegyüttes fennállásának huszonötödik évfordulóját Muszorgszkij idén százötven éves zeneművével, az Egy…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!