Program


Jean Rondeau - Nevermind Quartet - Tiszta barokk

Jean Rondeau - Nevermind Quartet - Tiszta barokk

Goldberg-variációk

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Saturday, April 26 2025 7:00PM

J. S. Bach: Goldberg-variációk, BWV 988 (a Nevermind Quartet átirata)

Nevermind Quartet: Anna Besson (fuvola), Louis Creac’h (hegedű), Robin Pharo (viola da gamba), Jean Rondeau (csembaló)

A különleges kamarazenei formáció, a Nevermind Quartet 2013-ban alakult négy fiatal zenész – a Solti teremben már 2022-ben fellépett Jean Rondeau (csembaló), illetve Anna Besson (fuvola), Louis Creac’h (hegedű) és Robin Pharo (viola da gamba) – közreműködésével. Az együttes elsősorban a francia és német későbarokk repertoárra specializálódott. A tagok történeti hangszereken játszanak, de egyedi stílusban, friss energiával és innovatív megközelítéssel mutatják be a több száz éves darabokat. Interpretációikra jellemző a precizitás és a kifinomultság, amelyeket szenvedélyes zenei kifejezésmóddal párosítanak, új életet lehelve a barokk művekbe. Kortárs szemléletet tükröző előadásmódjuk gyorsan népszerűvé vált a régizenei szcénában. A Solti terembe Johann Sebastian Bach Goldberg-variációinak általuk újragondolt és négy játékosra újrahangszerelt változatával érkeznek, amely a német komponista mesterművének eddig talán nem is sejtett vonásaira mutat rá.Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Our offer


Főhőseinknek ezúttal ki sem kell lépniük rendelőjük falai közül, hogy valós és vélt ismerősök, kollégák és rokonok látogatásai tegyék még izgalmasabbá az Alex esküvőjét megelőző pillanatokat.

Székely Csaba legfrissebb történelmi szatírája sok humorral beszél a különböző identitások sokszor értelmetlen, érthetetlen harcáról. Arról, hogy hogyan címkézzük fel a másikat, hogyan összegződik az emberek közti személyes ellenszenv és a fentről irányított gyűlöletkeltés. Hogy milyen az, amikor a hatalom dönt arról, hogy ki lehet egy társadalom teljes értékű tagja, és kit kell kivetni magunk közül. És arról, hogy hogyan kérdőjeleződik meg az alapvetés, hogy az ember az ember. Még ha a saját szomszédainkról is van szó.

Vajon ártatlan vagy bűnös Leonard Vole, a jóképű fiatalember, akit egy idős hölgy meggyilkolásával vádolnak?

Suggestions


Jane Austen: Büszkeség és balítélet Rendező: Valló Péter romantikus dráma

Az Ackroyd-gyilkosság Krimi két részben A Veres 1 Színház előadása

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.