Géniuszok – A táj expresszív értelmezése
Ludmann Mihály művészettörténész előadása
több
Ludmann Mihály művészettörténész előadása
több
Ahogyan láthattuk a természet ihlette tájkép eltávolodott a természettől. A táj jelentések és szimbólumok hordozójává vált és a benne rejlő konstrukció felfedezésével már csak a képi alapját adta az új művészeti eszméknek. Az expresszionizmus az érzelmi és tartalmi kifejezésre helyezi a hangsúlyt és a természet adta kép így vált átírhatóvá, ahol a színek és a formák szabad megjelenítése már nem a képi hitelességet szolgálta. Így születtek meg a német expresszionista mozgalom sokkoló tájai, Emil Nolde képi világa. A magyar festészetben ezt a drámai erőt az alföldi festészet néhány jeles képviselőjénél láthatjuk.
Népszerű gyermekdalok, népdalok, hagyományőrző elemek, körtáncok, mondókák. Az állandó gitár-ének és ritmusszekció mellett megszólalnak még a furulyacsalád tagjai: a szopranínó,…
Hoffmann meséje a klasszikus Csajkovszkij zenével gyönyörű előadásban, melyben megismerhetjük Diótörő herceg csodálatos utazását bájos kis útitársával, Marikával Csokoládéországba.
Vujity Tvrtko új estje rengeteg kalanddal, hatalmas optimizmussal és motivációval, valamint a legyőzhetetlenség erejével. Egy világgá ment riporter elképesztő élete…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!