Program


Farkas Gábor és a Budapesti Vonósok koncertje

Farkas Gábor és a Budapesti Vonósok koncertje

FIGYELEM!
Kedves Közönségünk!
A vírushelyzetre való tekintettel Frankl Péter lemondta az elkövetkezendő koncertjeit, így a Budapesti Vonósokkal ezen koncerten való közreműködését is. Örömünkre szolgál bejelenteni, hogy Farkas Gábor viszont elvállalta a beugrást!
A műsor az alábbiak szerint módosult: Mozart F-dúr zongoraversenye helyett Mozart A-dúr zongoraversenye hangzik el.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. december 28. kedd, 19:30

A Budapesti Vonósok Kamarazenekar immár hagyományosan, ez év végén is ünnepi hangversenyt rendez alapítójuk, Botvay Károly születésnapja alkalmából. Idén Farkas Gábor szólójátéka emeli az est fényét.

Farkas Gábor és a Budapesti Vonósok koncertje

Műsor:
Mozart: D-dúr szimfónia, K 19
Mozart: A-dúr zongoraverseny, K 488
-szünet-
Brahms: G-dúr vonósötös, op. 111 (vonószenekari előadásban)

 

A világhírű Liszt-díjas zongoraművész, Farkas Gábor, generációjának egyik legkiemelkedőbb zongoristája, a romantikus repertoár széles körben elismert előadója, több nemzetközi zongoraverseny győztese, és a világ legjelentősebb zenei fesztiváljainak és koncerttermeinek állandó meghívottja. Napjainkra számos szólólemeze látott napvilágot a Warner Music Hungary, a Hungaroton, a Toccata Classics London, valamint a Steinway & Sons Records gondozásában. Kiváló tehetségét és eddigi pályafutását idehaza Liszt- és Junior Prima-díjakkal, külföldön a „Steinway Artist” és az Aoyama Music-díjjal ismerték el.  Farkas Gábor 2017 óta a Tokyo College of Music, Japan professzora, 2020-tól a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszékének vezetője.

 

Koncertjük elején két Mozart mű hangzik el. Közös bennük, hogy sikert, ünneplést jelentettek a szerző rövid életében. A D-dúr szimfónia Londonban született a mindössze 9 éves komponista tollából. A Mozart család több mint három évig tartó európai körutazása során 15 hónapot tartózkodott az angol fővárosban, előadásaikon rövidebb művek és bravúros zenei mutatványok mellett nyitó- és zárószámként szerepeltek a korai szimfóniák.

Az A-dúr zongoraverseny a legismertebb Mozart zongoraversenyek közé tartozik. Hangversenyen, hanglemezen, vagy elektronikus médiákban viszonylag gyakran hallgatható darab. Az első tételből napsugaras fényben ragyog ki az A-Dúr hangnem minden fiatalos bája, vidámsága. A zenekar által bemutatott dallamokat a zongora virtuózan pergeti tovább. A lassú tétel fisz-moll hangnemű sicilianója könnyes, fájdalmas zene. A zárótétel eleje vidám, huncut hangvételű. A tétel közepén szenvedélyessé komorul a hangvétel, ismét a fisz-moll fájdalmas régióiba jut, majd ismét vidám hangulatra vált, a záró kódában jut tetőpontjára ez a vidámság.

Az 57 évesen visszavonulni készülő Brahms utolsó művének szánta a G-dúr vonósötöst. A búcsú melankóliája mellett mégis feltűnő a zeneszerző derűje és energiája. A vázlatok között szerepelt egy 5. szimfónia terve, és bár végül a két brácsás vonósötös mellett döntött a szerző, műve erősen szimfonikus jellegű, mintegy szintézist alkot kamara és zenekari műfajok között. Ezt jeleníti meg a most hallható vonószenekari előadás is.



Covid intézkedések:
Felhívjuk a kedves közönségünk figyelmét, hogy a Zeneakadémián tartandó koncerteken 2021. október 15-től kötelező a  maszkviselés.  
Köszönjük az együttműködésüket!

Ajánlatunk


Van a Bajza utca sarkán egy kis palota. A józsefvárosi Nagytemplom utcai bérházban pedig izgatott a készülődés. Pünkösdi Kató színinövendék a Csókos asszony címszerepét játssza. Ünneplik őt meg eljegyzését Dorozsmay Pista zeneszerzővel. A vőlegény azonban átmulatja az éjszakát, zálogba csapja a jegygyűrűket, és megszökik Rica Macával. A botrányos megcsalatás után érkezik Tarpataky báró, a híres mecénás. Katónak pedig dönteni kell: palota és gazdagság, csillogással kecsegtető siker vagy a szegényes bérházban eltöltött élet boldogságra vágyakozva. Zerkovitz Béla egyik legnépszerűbb, örökzöld, operettje csupa humor, szenvedély, szerelem, színház a békebeli Pestről, amikor olyan slágerek csendülnek fel többek között, mint az Asszonykám, adj egy kis kimenőt, az Éjjel az omnibusz tetején, a Gyere, te nímand, a Mi, muzsikus lelkek, valamint a műfaj és a darab emblematikus dala, a Van a Bajza utca sarkán... kezdetű sláger.

A fiatal amerikai orgonaművész, Bryan Anderson a Pennsylvania Államban megrendezett 2023-as Longwood Gardens Nemzetközi Orgonaverseny nagydíjasa. „Briliáns” és „első osztályú” - így méltatta játékát a kritika.

Ajánló


Csak a szeretet: az egyetlen és ősi, időn és téren átívelő, mindannyiunkat összekötő energiáról beszél Magyarország első számú újcirkusz-társulata, a…

Számít-e a múzsa csókja, és egyáltalán mi az? Honnan és hogyan jön a zene, a szöveg, és minden, amit nem…

Tóth-Vajna Zsombor a fiatal magyar historikus régizenészgeneráció kiemelkedő tehetségű tagja, karmester és a régi billentyűs hangszerek specialistája: orgona-, csembaló-, fortepiano-…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!