Program


Fókuszban a koreográfusok - Szűcs Gábor és Sánta Gergő
2

Fókuszban a koreográfusok - Szűcs Gábor és Sánta Gergő

A Hagyományok Háza előadás-sorozatában a színpadi néptáncművészet kiemelkedő koreográfusait állítja fókuszpontba.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. december 2. szombat, 19:00

A Hagyományok Háza előadás-sorozatában a színpadi néptáncművészet kiemelkedő koreográfusait állítja fókuszpontba. Az estek különlegessége, hogy a néző egy alkalommal két alkotói pályát is megismerhet, két különböző nézőpontból láthat rá a néptánc művészi kifejezésmódként való alkalmazására. Az estek során egyaránt alkalom nyílik megismerni a színpadi tánctörténetben ma már klasszikus, sokszor lezárt koreográfusi életműveket, amelyek az adott kor társadalmi, kulturális vagy akár politikai befolyásolása ellenére is örökérvényűvé váltak, és fiatalabb, pályájuk elején, közepén járó alkotók emblematikus koreográfiáit, amelyek a jelen korunk diktálta új kérdéseket vetik fel. Az egymás mellé állított válogatások lehetőséget nyújtanak felfedezni, kiemelkedő alkotói műhelyeket, különböző életkorú, hátterű, más-más vidékekről érkező alkotók legkiválóbb műveit, gondolkodásmódját és képet alkothatunk a színpadi megfogalmazás törvényszerű hasonlóságairól és különbségeiről.
A múlt és a jelen „megidézésében” a hivatásos táncosok mellett a legjobb amatőr együttesek is színpadra lépnek.
A sorozat 2023-as utolsó estjén bemutatkozó, a Jászság Népi Együttes évtizedek óta meghatározó vezetője, Szűcs Gábor és a Magyar Nemzeti Táncegyüttes tánckarvezetője, a Budapest Főváros Bartók Táncegyüttes művészeti vezetője, Sánta Gergő koreográfusi hitvallásában. Mindkettő alkotói munkásságában fontos szerepet játszanak a terepen megtapasztalt élmények, a saját maguk által gyűjtött táncanyagok színpadra vitele és a néptánc mély megismerésén alapuló hiteles tolmácsolása.
A sorozat szerkesztője: Szögi Csaba
A koreográfiák bemutatása után lehetőséget nyújtunk az alkotókkal való beszélgetésre.
moderátor: Bólya Anna Mária

Ajánlatunk


koncertmusical

Wolfgang Amadeus Mozart IDOMENEO, KRÉTA KIRÁLYA Opera seria három felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

A rembetikót gyakran emlegetik „görög bluesként”. Ez a tradicionális kisázsiai zenén alapuló, görög folkkal keveredő, viszont a városi hagyományokban is mélyen gyökerező, fénykorát az 1930-50-es években elérő műfaj az emberek életét, vágyait és küzdelmeit tükrözi.

Ajánló


Giacomo Puccini A NYUGAT LÁNYA Opera három felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Vezényel: Dinyés Soma, Szűcs Magdaléna, Vargáné Körber Katalin Közreműködik a Magyar Rádió Gyermekkórusának Palánták kórusa és Ifjúsági Vegyeskar

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!