Program


Énekel az Ország - 2024.

Énekel az Ország - 2024.

Évről évre az ország minden tájáról, sőt határainkon túlról is több száz kórusénekes gyűlik össze, hogy több hónapos felkészülést és egy intenzív kórushétvégét követően a zeneirodalom legjelentősebb alkotásait szólaltassák meg Hollerung Gábor vezetésével. A kezdeményezést az éneklés iránti szenvedély vezérli, amely olyan fontos szerepet tölt be az amatőr kórusok életében, hogy még a pandémia alatt is meg tudott valósulni. Idén Händel Izrael Egyiptomban című nagyszabású oratóriuma kerül terítékre.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Sunday, May 05 2024 7:30PM

Georg Friedrich Händel 1738 őszén írta Izrael Egyiptomban című bibliai oratóriumát, melynek szövegét a Messiás librettistája, Charles Jennens állította össze. A darabot saját munkatempójának megfelelően egy hónap alatt írta meg, s a következő évadban a Saul mellett ennek bemutatása volt a szezon kiemelkedő eseménye, párdarabjával ellentétben azonban a mű nem aratott osztatlan sikert a korabeli angol közönség körében, alighanem a kórustételek túlsúlya miatt. A 19. században viszont rendkívül kedveltté vált Händel alkotása, s mint a történészek feljegyezték, éppen a kórus jelentős szerepe miatt. Ebben a maga nemében egyedülálló műben valósítja meg Händel a kórusoratórium mintapéldáját: tizenkilenc kórustétel, mindössze négy áriával és három duettel. Nem véletlenül hívják „kórus-eposznak”. A kiválasztott nép Egyiptomból való kivonulását megzenésítő, nagyszabású kompozíció páratlan leleménnyel festi meg a zenében a tíz csapást, és lenyűgöző ívet jár be a Józsefet gyászoló első résztől a zsidók megszabadulásuk fölött érzett örömét és az Úrhoz szóló hálaénekét ábrázoló harmadik részig. Hangversenyünkön a mű második és harmadik része hangzik el.

ELŐADÓK:

Zemlényi Eszter - szoprán

Balogh Eszter - alt

Szeleczki Artúr - tenor

Najbauer Lóránt - basszus

Kósa Lőrinc - basszus

Országos Egyesített Kórus

Budafoki Dohnányi Zenekar

vezényel: Hollerung Gábor

Our offer


The next instalment in Gábor Takács-Nagy’s Haydn–Mozart series is here! Fortunately for us, the symphonic oeuvre of the two great Viennese classical composers is abundant enough to keep the conductor inspired.

A világsiker most Budapestre érkezik! Gyerekeknek álomszép kaland, felnőtteknek mélyen megérintő történet – közös családi élmény, amire még évek múlva emlékeztek!

A Piero Barone, Ignazio Boschetto és Gianluca Ginoble alkotta IL VOLO, egy felejthetetlen koncerttel tér vissza Budapestre, hogy újra elvarázsolja a magyar közönséget az MVM Dome színpadán, 2025. november 14-én. Ez a koncert garantáltan felejthetetlen élményt nyújt minden korosztály számára.

Suggestions


Egy igazán szívmelengető, csodálatos élmény karácsony estéje előtt pár nappal a leggyönyörűbb, ünnephez kötődő zenékkel.

Egy magányos csavargó, akinek semmije sincs – csak a szíve. Egy árva kisfiú, aki minden szeretetre éhes. Egy hideg, szürke…

Eleinte minden világos, ki kinek a kicsodája, ám közbeszól a kémia, meg egy tudálékos szexuálpszichológus..

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.