Program


EGYASSZONY - KÖNYVÜNNEP ÉS ELŐADÁS

EGYASSZONY - KÖNYVÜNNEP ÉS ELŐADÁS

Program:
17:30-18:30 10 éves jubileumi könyvünnep Péterfy-Novák Évával
19:00-20:30 EGYASSZONY

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. szeptember 11. szerda, 17:30

PROGRAM:

17.30-18.30 10 éves jubileumi könyvünnep Péterfy-Novák Évával
"Tíz évvel ezelőtt, azon a szeptember 11-én már hajnalban csokis kalácsot sütöttem, hogy azt a pár embert, aki érzésem szerint eljön majd a könyvbemutatómra, kínálni tudjam valamivel.
Tíz évvel ezelőtt, azon a szeptember 11-én kora délutántól már zsibbadtan kóvályogtam.
Tíz évvel ezelőtt azon a szeptember 11-én megváltozott minden, amit addig gondoltam írásról és íróságról.
Tíz évvel ezelőtt azon a szeptember 11-én bár lassan, de estére a rengeteg ölelésből világosan megértettem, hogy nekünk egyasszonyoknak beszélniük kell, hogy meg kell mutatnunk a történeteinket.
Tíz évvel ezelőtt azon a szeptember 11-én a bemutatón végül alig fértünk el a BJC-ben, a kalács pedig pillanatok alatt elfogyott.
Most, tíz évvel később, ezen a szeptember 11-én a legnagyobb szeretettel várlak a jubileumi könyvbemutatón és az azt követő színházi előadáson.
Kalácsot most is sütök.
Mert így lesz kerek az a tíz év."
/Péterfy-Novák Éva/

19.00-20.30 EGYASSZONY
Péterfy-Novák Éva majd minden orvostól azt a diagnózist kapta, hogy kislánya a születés során vált súlyosan mentálisan sérültté. A kislány hét évvel élte túl a diagnózist, édesanyja pedig harminc évvel a történtek után döntött úgy, hogy blogbejegyzésekben megírja együtt töltött éveiket. A megrázó őszinteségű blogból könyv született, a könyvből pedig színházi előadás.
Mácsai Pál a könyvről ezt nyilatkozta: „Minden élet impozáns, ha őszintén mesélik el. Ez a könyv hű tükre a valóságnak. Se letenni, se elfelejteni nem lehet.”
Az Egyasszony igaz történet az élet fájdalmas titkairól, amelyekről nem szokás beszélni. Tragikus és egyben felemelő példázat, melynek különlegessége, hogy bár a rettenetet beszéli el, mégis rendíthetetlen életöröm sugárzik belőle.

Játssza: Tenki Réka

Színpadra alkalmazta: Tasnádi István
Díszlet-jelmez: Kálmán Eszter
Zeneszerző: Barabás Béla
Rendező: Paczolay Béla
Producer: Orlai Tibor

Ajánlatunk


Csányi Sándor legújabb előadása egy határtalan színházi kísérlet, ahol minden megtörténhet. Egy színdarab, amelyben három színész és egy jelenet huszonegy különböző módonelevenedik meg –attól függően, hogy éppen milyen hangulat,műfaj vagy őrült csavar uralja a pillanatot.

Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij A DIÓTÖRŐ Mesebalett két felvonásban

Az ország egyik legnagyobb poplegendája, Geszti Péter és zenekara 2025. augusztus 1-jén a Tokaj Fesztiválkatlan színpadán lép fel.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!