program


Bohémélet
3

Bohémélet

Giacomo Puccini
BOHÉMÉLET
Opera három részben, négy felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Søndag, 14. Januar 2024 19:00

Az előadás megtekintése 12 éven aluliak számára nem ajánlott.

Vannak legendás operák. Ilyen ez a fiatal párizsi bohémek történetét elmesélő Puccini-mű, amelyben az operairodalom egyik legszebb románca egy kialudt gyertyával és egy elveszett kulccsal kezdődik. Vannak továbbá legendás opera-előadások, mint például ez a Nádasdy Kálmán-rendezés, amely Oláh Gusztáv varázslatos díszletében már-már színháztörténeti bravúrral 1937 óta van az az Opera műsorán, és ez idáig közel 900 előadást ért meg. Van, amin nem fog az idő. Ezen a csodálatos előadáson bizonnyal nem fogott.

Évados szereposztás
Rodolfo.......................... Boncsér Gergely
Schaunard..................... Sándor Csaba
Marcello......................... Szegedi Csaba
Colline........................... Bakonyi Marcell
Mimì............................... Pasztircsák Polina / Sáfár Orsolya
Musetta.......................... Váradi Zita
Benoît............................ Hábetler András
Alcindoro....................... Geiger Lajos
Parpignol....................... Ninh Duc Hoang Long

Karmester: Héja Domonkos

Alkotók
Szövegíró: Giuseppe Giacosa / Luigi Illica
Rendező: Nádasdy Kálmán
Színpadra állította: ifj. Palcsó Sándor
Díszlettervező: Oláh Gusztáv
Jelmeztervező: Márk Tivadar
Magyar nyelvű feliratok: Lax Éva
Angol nyelvű feliratok: Arthur Roger Crane
A gyermekkar vezetője: Hajzer Nikolett
Karigazgató: Csiki Gábor

Aktuelt


Közel két évszázada ad reményt és erőt „e rút világban” Liliomfi és Mariska minden ukázt felülíró szerelme, Szellemfi játékkedve és a teátristák fantáziája.

Miért álmodunk? Mire valók az álmok? Miért vannak a rossz álmok? Ebben a fordulatos, magával ragadó és vicces családi musicalben ezekre a kérdésekre is fény derül.

„Improvizációs gasztroszínház – sok röhögéssel, alapvetően édes ízben, és némi savanykás zamattal. Mindezt kultúrtörténeti szempontból több rétegben egymásra pakoljuk, aztán feltekerjük a hőfokot. Pont olyan sül ki belőle, mint egy finom flódni” – meséli Stahl Judit, az előadás megálmodója.

PÅ PLAKATEN


Minden idők egyik legkedveltebb romantikus története, az ikonikus film sikeréhez méltó, musicalként születik újjá a Madách Színház színpadán.

musical Az előadást angol felirattal játsszuk.

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.