A vágy villamosa
A vágy villamosa ma már a klasszikus remekművek közé tartozik, Tennessee Williams darabja kiállta az idő próbáját, bemutatója óta állandóan színpadon van a világ valamelyik színházában.
A vágy villamosa ma már a klasszikus remekművek közé tartozik, Tennessee Williams darabja kiállta az idő próbáját, bemutatója óta állandóan színpadon van a világ valamelyik színházában.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2012. június 3. vasárnap, 19:00
A színmű főszereplője, az érzékeny lelkű, túlfeszített idegzetű félelmek gyötörte Blanche, a Vágynak nevezett villamossal látogatóba érkezik húgához, Stellához. Azonban ez a látogatás nem úgy alakul, ahogy azt Blanche tervezte, mélyen őrzött, iszonyatos titkok kerülnek a felszínre. \"Williams, minden kortársánál határozottabban állt ki a szomorú és magányos emberek mellett, akiket a nagy tolongásban oly könnyen eltaposnak. Valóságos Szent Ference volt ő azoknak a gyenge sebezhető lényeknek, akiket a világ bulldózerei a legcsekélyebb aggály nélkül, oda se figyelve lapítanak szét. (...) Mély együttérzéssel tárta fel a szív azon titkait, amelyek megannyi gyengeségünk táptalajául szolgálnak, és soha nem volt rideg és érzéketlen a gyengeségek iránt. Megértette, hogy a legnagyobb kapocs az emberek között a létezés kínja - és mert valamennyien ettől szenvedünk, nem ítélkezhetünk azok fölött, akik a kín terhétől összeroskadnak\" Varázslatos színházi este várja nézőinket, ha a szereplőkkel együtt \"felszállnak\" a Vágy villamosára. A Kamaraszínház parádés szereposztásban, Eszenyi Enikővel és László Zsolttal a főszerepekben, Tordy Géza rendezésében állítja színre ezt a kitűnő darabot.
Macskabál van az elhagyott színház ódon színpadán. Minden évben egyszer megrendezik a bált, és erre összegyűlnek a környék - nagyon is emberi tulajdonságokkal felruházott - macskái. Eltáncolják és eldalolják életüket.
Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij A DIÓTÖRŐ Mesebalett két felvonásban
2025-ös első 101 HANG koncert sikere után 2026-ban ismét színpadra lép Magyarországon a több mint 100 zenészt felvonultató produkció.
Készüljön egyedülálló élményre a koncertterem várakozással teli légkörében, ahol a vonós hangszerek dallamai vezetik végig Morricone mesterműveinek érzelmein.
Az ókori legenda kel életre a két felvonásos musicalben.
Egy estére az MVM Dome-ba költözik az olasz zene aranykora! A nagyszabású, látványos show keretében a legendás San Remo-i Fesztivál…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!