
A Karamazov testvérek
A Dosztojevszkij életmű utolsó és egyben legfontosabb regénye színpadon. Négy fiú egy apától. Négy különböző lélek, egyéniség, négy különböző életút. Valamelyikük gyilkos, vagy mind a négyen. Karamazovok.
A Dosztojevszkij életmű utolsó és egyben legfontosabb regénye színpadon. Négy fiú egy apától. Négy különböző lélek, egyéniség, négy különböző életút. Valamelyikük gyilkos, vagy mind a négyen. Karamazovok.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Monday, January 27 2025 5:00PM
F. M. Dosztojevszkij: A Karamazov testvérek
Színpadra alkalmazta: Hargitai Iván
Dosztojevszkij ennek a történetnek a kapcsán mondta: Kétségek kohóján edződött az én hitem. Ennek esszenciája ez a regény. Lüktetés, szenvedély, rohanás 100 percen át. Őrült vállalkozás? Lehet. De 1200 oldalt már mindegy, hogy tíz órába vagy 100 percbe sűrítünk. A színház MÁS, mint az irodalom: egy többszólamú mű, ahol a szöveg, a látvány, a zene, a színészi játék együtt adják egy regény gondolatának lényegét. 100 perc csodálatos sűrítménye lehet egy nagyszabású gondolatnak. És jó esetben úgy tör elő a színpadról, mint a Föld mélyéből aláva.
Szereposztás
Dimitrij............................................... Lukács Dániel
Iván / Ördög...................................... Lábodi Ádám
Aljosa / Lengyel................................ Fekete Gábor
Szmergyakov / Ügyész..................... Horváth Sebestyén Sándor
Grúsa /Kátya..................................... Kónya Merlin Renáta
Iljusa / Jézus..................................... Molnár André Lukács
Kolja / Inkvizítor................................. Maszlag Bálint
Alkotók
Díszlettervező: Magyarósi Éva
Jelmeztervező: Papp Janó
Dramaturg: Szokolai Brigitta
Színpadi adaptációt készítette: Hargitai Iván
Koreográfus: Horváth Ádám
Zenei vezető: Kéménczy Antal
Zongorán közreműködik: Marosfalvi Tünde
Súgó: Érsek Ádám
Ügyelő: Stefán Gábor
Rendezőasszisztens: Czipó Gabriella
RENDEZŐ: Hargitai Iván
Bemutató: Gaál Erzsébet Stúdió, 2023. február 24.
A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages (Italian, Spanish, German, French, Greece and Hungarian), please get in touch with the OperaTour team. Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances.
Giuseppe Verdi UN BALLO IN MASCHERA Opera in three parts, in three acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles
A világsiker most Budapestre érkezik! Gyerekeknek álomszép kaland, felnőtteknek mélyen megérintő történet – közös családi élmény, amire még évek múlva emlékeztek!
This summer at the Capital Circus of Budapest, we invite you on an exhilarating journey through time! Close your eyes,…
Jane Austen: Büszkeség és balítélet Rendező: Valló Péter romantikus dráma
The spectacular tournament of infantrymen and mounted knights - together with Italian flag-throwing show, archers’ show, medieval dance and falconry…
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.