
„Világi dalok szólóénekesekre és kórusokra, hangszerkísérettel és mágikus képekkel” – így álmodta meg Carl Orff szcenikus kantátáját, a zenetörténet egyik legismertebb és legnépszerűbb művét.
„Világi dalok szólóénekesekre és kórusokra, hangszerkísérettel és mágikus képekkel” – így álmodta meg Carl Orff szcenikus kantátáját, a zenetörténet egyik legismertebb és legnépszerűbb művét.
A huszonöt éves Haydn legelső szimfóniája, a tizennégy éves Mozart egyik szimfóniazsengéje és a tizenkét éves Mendelssohn első vonósszimfóniája is hallható a BFZ Concertino sorozatának júniusi hangversenyén, bizonyítva, hogy a klasszikus zene igenis lehet fiatalos.
150 fős kórussal, kiváló szólistákkal, látványos homokanimációval, és az idén 60 éves Egri Szimfonikus Zenekarral!
A Szent István Bazilika műemlék Angster-orgonája kizárólag a pénteki esti orgonakoncerteken szólal meg. A változatos program gazdag zenei éléményeket kínál, a hangversenyek előadói Liszt-díjas, Érdemes Művész és Junior Príma-díjas orgonaművészek, illetve elismert operaénekesek és hangszeres művészek, akiknek a közreműködése garantálja az előadások magas színvonalát.
Liszt, Bartók, cimbalom, zongora és pantomim az Európai Hidakon.
A Győri Filharmonikus Zenekarnál már lassan hagyomány, hogy minden évben az augusztus 20-i hétvége környékén is koncertet ad a Fertőrákosi Barlangszínházban. Ez idén sem lesz kivétel, hiszen olyan melódiákat hoznak el a világörökség falai közé, amelyeket megunhatatlan örökzöldek, a legismertebb és legkedveltebb kompozíciók közül.
Pastorale családi előadás-sorozat a Szent István Filharmonikusok és a Magyar Művészeti Akadémia közös rendezésében.
Szerkesztő-műsorvezető: Solymosi Tari Emőke
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bartók Béla Énekkara és Egyetemi Koncertzenekara nem hivatásos együttes, tagságát jelenlegi és egykori egyetemi hallgatók és oktatók alkotják.
Nagykoncert a Brunszvik-kastély varázslatos angolparkjában.
A tópart és a kastély közti tér színpadán a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara nyitja meg a Múzeumok éjszakáját Martonvásáron.
Karmester:
Dénes István
Közreműködik:
Botos Veronika – brácsa
Szűcs-Ittzés Zsuzsanna – piccolo
Az est házigazdája Mona Dániel zenetörténész
Műsoron:
Telemann: G-dúr brácsa conterto
A. Vivaldi: C-dúr versenymű piccolóra RV. 443.
Beethoven - Dénes István: Találkozás holdfényben - zenekari átirat
Ünnepi koncertjük műsora a magyar kórusművészet nagyjai köré szerveződik: megidézik névadójukat és Kodályt, megemlékeznek az idén 100 éve született Ligeti Györgyről, és előadják korunk talán legnépszerűbb magyar kórusszerzője, Orbán György egyik darabját is.
10 nap nyaralás a zene miniverzumában: 36 koncert, különleges helyszínen 35 világhírű szólistával, 100 egyetemista és 150 alapfokú és középiskolai diák részvételével várja közönségét a Fesztivál Akadémia!
Johannes Brahms hangversenyünkön felcsendülő két műve a legdrámaibbak zenekari művei közül.
Műsoron Bartók és Ligeti művek
Rost Andrea a Győri Filharmonikus Zenekarral
II. HAYDNEUM EGYHÁZZENEI FESZTIVÁL BUDAPESTEN
Közreműködők:
Sárik Péter: zongora
Fonay Tibor: bőgő
Gálfi Attila: dob
II. HAYDNEUM EGYHÁZZENEI FESZTIVÁL BUDAPESTEN
A Fischer Iván Operatársulat, a Müpa Budapest, a Vicenzai Operafesztivál és a spoletói Festival dei Due Mondi közös produkciója.
Virtuozitás, magasságok, karikatúrák és mitológia a BFZ régizenei koncertjén. Az együttes élén ismét a barokk zene brit specialistája, Jonathan Cohen áll, a korabeli gesztika ezúttal is Sigrid T’Hooft szakértő irányításával készül.
A Nemzeti Filharmonikus Zenekar hagyományosan egy nappal Bartók Béla halálának évfordulója előtt tartja évadnyitó hangversenyét, így tisztelegve a „tiszta forrás” zeneszerzőjének munkássága előtt.
A főváros százötven éves jubileuma előtt tisztelegve a Nemzeti Filharmonikusok napra pontosan a hajdani esemény évfordulóján, az eredeti helyszínen, a hajdani műsort ismétli meg.
Rameau tragédiájában minden megtalálható, ami egy ötfelvonásos barokk opera cselekményét fordulatossá teheti: titok, csábítás, álcázás, szerelem, elvarázsolt nyíl, jóslat, bosszú, vihar, földrengés, öngyilkossági kísérlet, deus ex machina – és végül a boldog befejezés.
Bence öt kontinens 42 országában adott teltházas koncerteket, a Sydney Operaház, a bécsi Musikverein és Stadthalle vagy a genfi Victoria Hall mellett fellépett a világ leghíresebb klasszikus fesztiváljának gála műsorán is, a BBC Proms In The Park-ban 50,000 ember előtt Londonban.
HOLDFÉNY ESTEK 2023
25. alkalommal nyári szabadtéri hangversenyek a Belvárosban a Pesti Vármegyeháza díszudvarán
A Magyar Tavak Fesztiválja 2023 nyarán ismét színes programokkal várja a közönséget mindhárom helyszínén: a Velencei-tónál, a Tisza-tónál és a Balatonnál.
Száz esztendeje született Ligeti György, a 20. század egyik legizgalmasabb, mindig új utakat kereső zeneszerzője. Erdélyben látta meg a napvilágot, a budapesti Zeneakadémia neveltje volt, 1956-os emigrációját követően érett művészete Nyugat-Európában bontakozott ki.
Egy dal, amely szavak nélkül a legkifejezőbb. Egy zongoraverseny, amely visszahozta szerzőjét a mély depresszióból. Egy szimfónia, amely végleg feledtet egy megsemmisítő kudarcot. Rachmaninov művei keletkezésük történetét tekintve is izgalmasak, a korabeli kritikusok szerint szentimentálisak és nosztalgikusak, mi mégis azért szeretjük hallgatni őket, mert gyönyörűek!
Kocsis Zoltán kitörölhetetlenül beírta nevét a Nemzeti Filharmonikusok krónikájába: munkájának két évtizede alatt a zenekar és a kórus minden korábbinál magasabb színvonalat ért el, minden addiginál nagyobb nemzetközi megbecsülést szerezve. Halálának évfordulóján a karmesterre koncerttel emlékezünk, idén Verdi megrendítő Requiemjét szólaltatva meg.
J. S. Bach János-passió BWV 245 (a 300 éve bemutatott ,1724. évi első verzió)
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!